Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetőfékezésnél nekünk...

Büntetőfékezésnél nekünk kötelességünk fékezni, megbüntethetnek ha nem?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkoztam hogy ha egyszer engem büntetőfékeztetnének meg, én biztos nem taposnék bele a fékbe, az én kocsim valszeg töredékét éri a másikénak így nem zavarna.


Tehát a kérdés: Ha nem fékezek amikor valaki büntetőfékezik előttem, engem is felelősségre vonnak?


Felvétel lenne a büntetőfékezésről így nem lehetne letagadható, ne írjátok hogy lehet nem tudnám bizonyítani a büntetőfékezés tényét, tudnám.


2021. márc. 28. 19:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kamera nélkül semmit nem érsz el.

Hiába mondod, hogy büntetőfékezett, ha ő meg azt mondja, hogy nem igaz, hanem te nem tartottad be a követési távolságot. (Ez akkor is így lenne, ha tényleg ő mondana igazat, vagyis, 1 m-ről tolnád az illetőt, és amikor egy óvodáscsoport miatt fékez, belemész.)

A kamera bizonyíték, vagy több szemtanú. Minden egyéb esetben az lesz a valószínű befejezés, hogy megbüntetnek, mert nem tartottad be a követési távolságot.

2021. márc. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ha biztonságos távolság, féktávolság megtartása olyankor elég necces, ha hirtelen bevág eléd valaki, majd rátapos a fékre.
2021. ápr. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!