Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetőfékezésnél nekünk...

Büntetőfékezésnél nekünk kötelességünk fékezni, megbüntethetnek ha nem?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkoztam hogy ha egyszer engem büntetőfékeztetnének meg, én biztos nem taposnék bele a fékbe, az én kocsim valszeg töredékét éri a másikénak így nem zavarna.


Tehát a kérdés: Ha nem fékezek amikor valaki büntetőfékezik előttem, engem is felelősségre vonnak?


Felvétel lenne a büntetőfékezésről így nem lehetne letagadható, ne írjátok hogy lehet nem tudnám bizonyítani a büntetőfékezés tényét, tudnám.


2021. márc. 28. 19:35
A kérdező szavazást indított:
Igen, azt is felelősségre vonják aki ilyenkor nem fékez
Nem, büntetőfékezés esetén ha az áldozat nem fékez, nem lehet felelősségre vonni
20 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem aki nem tanult jogot, és józan ésszel gondolkodik, még annak is egyértelmű, hogy akkor is felelősségre vonnak, ha nem fékezel egy büntetőfékező mögött.


Köteles vagy minden esetben a baleset elkerülése érdekében mindent megtenni. Ha kimutatják a vizsgálatok során, hogy te meg se próbáltad elkerülni a balesetet, akkor ha a büntetőfékezőnek van egy jó ügyvédje, még őt fogják felmenteni, míg téged elítélnek szándékos baleset okozása miatt. Esetleg önbíráskodás miatt.

2021. márc. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

1-est cáfolnám.

Ahogyan a büntetőfékező suttyó mondhatja, hogy kiugrott egy szúnyog eléje, és ő ijedtében beletaposott a fékbe, úgy te is mondhatod, hogy bocs, fáradt voltam, elbambultam. (És ez valóban megeshetett volna veled.) Figyelmetlenség, kapsz érte bírságot és valószínű büntetőpontot, de a szándékosságot aligha tudnák rád bizonyítani.

Azt már inkább, hogy nem is ugrott ki semmi az elöl levő autó elé (pl. térfigyelő kamerák felvételével, vagy tanúkkal bizonyítható), úgyhogy inkább neki lenne félnivalója, hátha kiderül az igazság.

Nyilván, ha előtte már kölcsönösen erőszakosak voltatok egymással, akkor kevésbé hihető, hogy elbambultál.

És akkor mi van, ha fékezel, de későn? Ott a féknyom, szándékosság még kevésbé merül föl, inkább az, hogy elbambultál és/vagy nem tartottál kellő követési távolságot.

2021. márc. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%

En mar seggbetoltam egy ilyet. Rendort hivtunk. Rendor mondta adjak betetlapot ... nem adtam. Par het mulva jott egy papir, hogy a rendorsegi vizsgalat alapjan a biztositom kifizette az okozott kart es meg meg is buntettek parezer forintra.


Ettol fuggetlenul gondolkodas nelkul belemegyek minden baromba es nem restellem elgazolni az idetlenkedo rollerozokat sem. Abbol meg sosem lett problema, a rollerosokkal szemben mindig nekem volt igazam :)

2021. márc. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
29%
Hivatalosan ugy van, hogy olyan kovetesi tavolsagot kell tartani az elol haladoval szemben, hogy megtudjal allni veszhelyzet eseten is.
2021. márc. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Buntetofekezeses rendorsegi intezkedesnek csak annyi az ertelme, hogy minden adatod meglesz a buntetofekezo autosrol ... tehat igazsagot tudsz szolgaltatni a magad modjan (ha akarsz).
2021. márc. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%
Ha belemész a másikba, akkor eleve te leszel elsődlegesen megbüntetve, hisz te nem tartottál megfelelő követési távolságot.
2021. márc. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%

Nyugodtan menj bele az ilyen szarháziba, ha kisebb értékű az autód, aztán menj el onnan, ő meg hívjon rendőrt és vitatkozzanak egymással, hogy kinek kisebb az IQ-ja.


Itt egyedül a 3-asnak van igaza, de ő is azt rontotta el, hogy megvárta a rendőrt. Magyarországon nincs igazságszolgáltatás, az nyer, akinek több pénze van és/vagy magasabb társadalmi státuszban van, az ilyen neandervölgyiek csak a fizikai erőszakból értenek.

2021. márc. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
50%

"te is mondhatod, hogy bocs, fáradt voltam, elbambultam."


Ez így azért elég necces kijelentés lenne. KRESZ:

"3. § * (1) Aki a közúti közlekedésben részt vesz, köteles

...

c) úgy közlekedni, hogy a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse"



"4. § (1) Járművet az vezethet, aki

...

b) a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban van"


Tehát: ha elbambulsz, azzal veszélyeztetsz másokat. Ha fáradt vagy és emiatt nem tudsz a vezetésre koncentrálni, akkor pedig nem vagy a járművezetésre képes állapotban, tehát már kettő pontban megsértetted a KRESZ-t.


"tehat igazsagot tudsz szolgaltatni a magad modjan (ha akarsz)."


Amit önbíráskodásnak hívnak, és semmivel sem értelmesebb emberek cselekedete, mint a büntetőzfékezőké.

2021. márc. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Ha büntetőznek előtted és te nem tudsz megállni, nem is azért mert nem tartottad a követési távolságot hanem azért mert a faszparaszt az utolsó pillanatokban húzta be eléd a kormányt akkor hivatalosan nem téged csesznek meg.

Aki a közúti közlekedés szabályainak megszegésével közúton vagy közforgalom elől el nem zárt magánúton más vagy mások életét vagy testi épségét közvetlen veszélynek teszi ki, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2021. márc. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

1) tegyél kamerát a kocsidba!

2) mostanában nem kell KRESZ vizsgát tenni a jogsihoz? [link]

2021. márc. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!