Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megbüntetnek, ha az előírt...

Megbüntetnek, ha az előírt időn belül nem nem cserélem le a forgalmit, mert nincs szabad időpont?

Figyelt kérdés

Most vizsgáztattam az autómat és "hatósági tévedés" miatt forgalmi cserére köteleztek, melyet 15 napon belül kell megtennem a helyi kormányhivatalban.

A szerelőm külön felhívta a figyelmem, hogy tartsam be a 15 napot.


Ma jártam a kormányablakban, de ki van írva, hogy csak online időpontfoglalás útján lehet ügyet intézni.

Beléptem az időpontfoglaló rendszerben, de heteken át végig pirosak a lehetőségek, a legelső foglalható időpont 3 hétre van.


Ilyenkor mi a helyzet? Megbüntethetnek, hogy önhibámon kívül kifutok az előírt 15 napos határidőből? Lehet ennek bármilyen negatív következménye rám nézve?



2021. márc. 26. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom,de a jogosítvány is érvényes a veszélyhelyzet megszűntét követő 60 napig.Szóval szerintem nem lesz gond.
2021. márc. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Időpont hijján szerintem csak akkor ha vezeted is xx
2021. márc. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen,én jártam már így a 1990 -es években,mert nem vettem észre,persze akkor nem volt vírushelyzet.

Bevonták a jogsimat 2 hónapra,és megbüntettek.

A rendőr azt mondta,ha lejár,akkor nincs jogsim.

2021. márc. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem az érvényessége járt le. Nem azt kell meghosszabbítani.

Ma lett levizsgáztatva és a az érvényessége meghosszabbodott 2 évvel.


Hanem a vizsgáztató hatóság most jött rá, 12 év után, hogy a autóm típusa 12 évig "hatósági tévedés" miatt hibásan szerepelt az okmányban és most hirtelen, de azonnal. de máris fontossá vált ezt korrigálni és új forgalmit kiállítani a hibás helyett.

Ezért köteleztek a forgalmi lecserélésére 15 napon belül. Nem azért, mert lejárt volna.


Ilyen esetben érvényes a veszélyhelyzetes rendelet? Mert ismereteim szerint a rendelet csak a LEJÁRT okmányokról rendelkezik, de az én esetem más, nem lejárásról vagy szó.

2021. márc. 26. 18:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Én neten kértem időpontot a központtól. Kérdezték hol szeretném és felsoroltak egy csomó időpontot.
2021. márc. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még annyi jelentkezzél időpontra. Akkor már nincs büntetés, ha nem tudnak időben, időpontot adni. A lényeg, 15 napon belül jelezd, hogy szeretnéd cserélni.
2021. márc. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egy másik kormányablak nem jöhet szóba? Teljesen mindegy melyikbe mész. Bár nem hinném, hogy ezért most megbüntetnének.
2021. márc. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem, mi a retket csinálnak most a kormányablakok, mert hogy időpontot tényleg nem lehet 3 héten belül foglalni. És sok esetben nem csak az van, hogy betelt, hanem lehet látni, hogy nincs is meghirdetve időpont, még 3 héten túlra sem. Felvetődik a kérdés, hogy ha csak időpontra lehet menni, akkor ezekben a kormányablakokban a meg sem hirdetett időpontokban mégis milyen ügyféllel foglalkoznak.
2021. márc. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!