Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki fizeti az eladot autó után...

Ki fizeti az eladot autó után a gépjárműadót?

Figyelt kérdés
Iden eladtuk a kocsit feb.22.en kififzeti a kocsi adot?

#gépjárműadó #kocsi ado
2021. márc. 15. 06:47
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Aki kapja róla a levelet.
2021. márc. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy az, akinek a tulajdonában volt január elsején.
2021. márc. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha kereskedőnek adtad el, ő kivonhatja a forgalomból az eladásig.


Én októberben vettem egy használt autót, és kellett gépjáműadót fizetnem rá az év hátralevő részére, mert a kereskedő kivonta a forgalomból, és nem fizetett rá adót, amíg nála volt.

2021. márc. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem ez volt a kérdés!
2021. márc. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

"Fontos tudnivaló, hogy a gépjárműadó első részletének befizetésére a fizetési határidő az eddigi március 15. helyett április 15. lesz. A második részletet szeptember 15-ig kell befizetni a gépjárműadó-bevételi NAV-számlára."

Mivel a befizetés határideje - ami a te tulajdonod idejére esett - az tavaly szeptemberben volt, te már azt befizetted. A következő részlet befizetése alapból az eladás után van, de most még el is tolták, neked akkor már semmi közöd az autóhoz - azt az új tulajdonosnak kell befizetnie.

Add oda a csekkeket az új tulajdonosnak és ő vagy befizeti azt vagy elintézi hogy újat küldjenek a nevére!

[link]

2021. márc. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mindentudó99 ***** válasza:
40%
Neked arra kell figyelni hogy az adásvételit mielőbb add le vagy mutasd be az okmányirodában/kormányablakban. Onnantól az ùj tulajt terhel minden. A te nevedről meg lekerül
2021. márc. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, te, mint eladó fizeted az idei teljes évre, mert volt olyan nap idén, amikor a tulajdonodban volt, ilyenkor te vagy az adó kötelezettje. A vevőre csak a jövő évtől száll át ez a kötelezettség. A fizetési határidő és hogy azt hova tolják, teljesen lényegtelen abból a szempontból, hogy ki a fizetésre kötelezett. Az sem számít, hogy bejelented-e az okmanyirodában, ez attól még nem terheli az új tulajdonost. Fizetned kell április 15-én és szeptember 15-én. A csekkeket meg hiába adod át az új tulajnak, még az is lehet, hogy jól kiröhög, és nyilván a fizetési kötelezettség alól nem mentesít.
2021. márc. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Röviden:

Akinek január elsején a nevén volt az autó, az fizet egész évre.

2021. ápr. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!