Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi gépjárműadót fizetsz?

Mennyi gépjárműadót fizetsz?

Figyelt kérdés

Vettem egy 1 éves kisebb autót, és meglepődtem, hogy 22 ezer forint adót kell rá fizetnem évente.


Te mennyit fizetsz az autódra? Csak kíváncsi vagyok, átlagosan mennyit fizetnek erre az emberek.



2020. dec. 6. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:

6160 Ft évente (egy régi tragacs)

Azt hiszem két dolgot vesznek figyelembe: az autó évjáratát, és teljesítményét.

2020. dec. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A régi autómért, amit eladtam, én is ennyit fizettem kb, ezért lepődtem meg, hogy az újabbnál ennyivel nőtt. Nem néztem előtte a számítást.
2020. dec. 6. 11:48
 3/7 anonim ***** válasza:

16 éves autómra kb 14.000Ft/év. A másik, 2 éves autómra kb 40.000Ft/év. Tehát összesen kb 54.000Ft-ot fizetek évente.

Nem kérdezted, csak érdekességképp: az újabb autómra a kötelező biztosítás is jóval drágább.

2020. dec. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Plusz még vagyonszerzési illeték autóvásárlásnál, ami igazán pofátlanság, mert a saját vagyonomból veszem az autót, így milyen alapon van vagyonszerzés? A vagyonom ugyanannyi lesz, vagy inkább kevesebb, ahogy veszt az értékéből az autó.
2020. dec. 6. 13:51
 5/7 anonim ***** válasza:

0-3 éves: 345 Ft/kW

4-7 éves: 300 Ft/kW

8-11 éves: 230 Ft/kW

12-15 éves: 185 Ft/kW

16+ éves: 140 Ft/kW

2020. dec. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az hagyján, mert illetéket csak egyszer fizetsz. De minden tankolásnál, a saját adózott jövedelmedből, amiből már egyszer kifizetted a személyi jövedelemadót, még egyszer adózol. Mert kifizeted a jövedéki adót is. Ezt követően harmadszor is adózol, mert az áfát is kifizeted. Sőt a jövedéki adó áfáját is.
2020. dec. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6:

Jobbat mondok, adót vonnak a tankolásból, olyan néven, hogy út alap adó, amit állítólag az utak karbantartására fordítanak…mondanom sem kell, hogy némelyik utat kerülöm, mert kárt tesz a kocsiban.

2021. dec. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!