Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meddig tűrnek még a magyar...

Meddig tűrnek még a magyar emberek hisz Orbán államában káosz uralkodik minden szinten?

Figyelt kérdés

Csak egyetlen konkrét példa: 2020. március 10.-én vásároltam egy használt autót. Igyekeztem minél előbb eleget tenni, mert tudtam, hogy 15 napom van az átírásra. A vásárlás után azonnal elmentem és elintéztem a kötelező biztosítást, majd hazérkezve több autószervizt is felhívtam, de ők a koronavírusos veszélyhelyzet miatt azt mondták, hogy már nincsen náluk se múszaki, se eredetiségvizsgálat. Még másnap is próbáltam több autószervizt felhívni, de sajnos nem vállalták az eredetiségvizsgálatot. Mindegyikük a veszélyhelyzetre hivatkozott és azt mondta, hogy bezárnak amelyik meg nyitva volt ott csak kisebb szereléseket vagy csak alaktrészeladást végeztek.


A dunaújvárosi kormányablakban elmondtam az ügyintézőnek, hogy ebben az esetben most mi tehetek ha nem vállalják az autószervizek az eredetiségvizsgát, mivel bezárnak. Azt mondta, hogy a gépjármű átírását eredetiség nélkül nem tudja elintézni, de nem baj, mert beírja a számítógépébe, hogy megjelentem és amíg a veszélyhelyzet tart nem kell aggódnom amiatt, hogy ezért megbüntetnének. Abban maradtunk, hogy mihelyst vége a veszélyhelyzetnek és lehetőségem van a gépjármű-átírására elintézem.


Most május van a veszélyhelyzetnek még mindig nincsen vége, de azóta is folyamatosan hívogatom a szervizeket. A tegnapi napon találtam egy olyan szevizt, akik eddig zárva voltak, de most már intéznek eredetiségvizsgát is. Bejelentkeztem május 21. délelőtt 10 órára.


Közben május 15-én kaptam egy tértivevényes levelet a fejér megyei kormányhivataltól miszerint az autómat 2 hónapra ideiglenesen kivonják a forgalomból. Sunyi módon a levelet (határozatot) május 7-én írta az ügyintéző, de csak május 12-én adták fel a postán. Az én kezembe csak május 15-én került. A postást kérdeztem alá kell-e írnom, de azt mondta nem kell, majd ő aláírja. A digitális aláírásra azt írta, hogy POSTA. Ő azt mondta így rendben van, mert ezt így kell a veszélyhelyzet miatt. A lényeg, hogy a határozat szerint van 5 napom magyarul már semmi napom arra, hogy bármit is ügyintézzek. Ellenekző esetben 5 nap után köteleznek arra, hogy vigyem be az ügyintéző által meghatározott kormányablakba mindkét rendszámtáblát + a forgalmit is adjam le.


Az ügy további érdekessége, hogy a mai napon (május 17.) kértem volna online időpontot a kormányablakba, de se dunaújvárosba, se egy közelebbi kormányablakba nincs időpont csak júniustól(!). Chaten is beszéltem velük és megerősítették, hogy igen ez így van jelenleg csak júniustól tudnak időpontot adni. Ez azt jelenti, hogy az eszetlen mindenképp büntetni akaró kormányablak ügyintéző úgy büntetett, hogy nem elég, hogy veszélyhelyzet és maradj othon volt parancsba adva, de még most sem tudok intézkedni hisz nem tudok bemenni a kormányablakba és befizetni az átírási költségeket ami mit jelent? További büntetéseket fogok kapni, amit már lehet ki sem fogok tudni fizetni magyarul irány a közmunka vagy ha azt nem vállalom akkor a börtön vagy egyszerűen elkellene hagynom az országot és szarni rájuk, mert ez a legaljasabb dolog amit valaha megéltem egész életemben. Ez a kormány minden idők leghitványabb és legromlottabb kormánya akárki, akármit mond. Nem véletlenül hagyták el tömegesen és fogják még elhagyni Magyarországot további milliók és hova mennek ezek a milliók? A liberális, migránsokat is befogadó Nyugatra, amit oly bőszen köpködnek hazánkban, de ennek ellenére mégis rengeteg magyar odajár pénztkeresni és vásárolni is. Hatalmas szégyen az ami ma Magyarországon zajlik minden szinten!



2020. máj. 18. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ne foglalkozz vele, nem lesz vele semmi probléma, ha a rendőr megállít elmondod mi a helyzet azt heló. Én lejárt műszakival közlekedtem és leszarták.
2020. máj. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó lenne ha igazad lenne, de sajnos nincs, mert ezek a nyavadékok csak a műszakira és okmányokra adtak felmentést. Mgayarul ezzel a kormány egyúttal elismerte, hogy nem is volt veszélyhelyzet.
2020. máj. 18. 14:23
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Erre mondják hogy "First world problem".

Na ne mondd már hogy mikor a nemzetközi gazdaság összeomlik, emberek éheznek, halnak meg a vírus miatt, a te legnagyobb problémád hogy a drága autódat nem tudod átiratni.

2020. máj. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3-as:nem fogtad fel, hogy azért büntették meg, mert rendkívüli helyzet volt?

Arról ő mit tehet?

Ebben az országban semmi sem működik normálisan!

2020. máj. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nincs min csodálkozni, minden rohad igazából. majd azt nézd meg, mekkora káosz lesz a veszélyhelyzet eltörlése után. így is rengetegen hagyták ott ez előtt a kormányhivatalokat, csomó ember hiányzik.


nekem is jövő hónapban lejár a jogsim, de amint tudom, elintézem.

nem akarom megvárni, hogy a veszélyhelyzet lejártától számított 15 nap ne legyen elég, mert majd hirtelen rájukszakad az a rengeteg ügyintézés, ami feltorlódik, és 1 hónap múlva kapok csak időpontot...akkor 2 hétig majd nem tudok dolgozni mert 15 nap után már nem fogja a rendőr elfogadni vagy mi lesz?

2020. máj. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
3/5 Az általad "drága autónak" kikiáltott gépjármű 2400 000 forintomba került. Valóban drága autó. Kérdés az, hogy kinek drága? A fidesz által rabszolgasorban tartott mondjuk közmunkásnak biztos, hogy drága, de mondjuk Mészáros Lőrinc alias Orbán Viktor oligarchának nem drága sőt piti. Elképesztőek ezek a fideszes trollok, hogy nekik tök mindegy egyetlen dologra fókuszálnak, hogy védelmezzék a fideszt és természetesen a szekta vezérüket Orbán Viktort. Azért ekkora agymosás még a Rákosi időkben sem volt Magyarországon, pedig az igen mocskos és aljas idő volt az ország történetében.
2020. máj. 19. 20:47

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!