Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki beszakítja valaki...

Ha valaki beszakítja valaki dobhártyáját (leordítja a fejét) akkor könnyű vagy nehéz testi sértést követ el?

Figyelt kérdés
2010. aug. 17. 22:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Téged le kéne tiltani te kis...!
2010. aug. 17. 23:03
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem lehet úgy ordítani

2. Nehéz testi sértés nevű jogi kategória nem létezik.

3. Súlyos, mert nyolc napon túl gyógyul

+1. Én is remélem hogy ezt a pocsöt mihamarább eltakarítják a modok, mert szétspammeli a fórumot.

2010. aug. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem lehet?
2010. aug. 17. 23:11
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor ha a fülére üt attól szakad be?
2010. aug. 17. 23:18
 5/12 anonim ***** válasza:
lehet
2010. aug. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

Ez egy napiszar vagy fuckyeahgyakorikerdesek - gyanúskérdés xD


viccet félretéve:

Annyira azért nem lehetsz hangos, hogy megsiketüljön valaki.

2010. aug. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem megsüketült,hanem nem hall rendesen,és én nem vagyok hangos,semmi közöm hozzá,csak hallottam,és kicsit furának tűnt!
2010. aug. 17. 23:42
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

Na az nagyon jó kérdés, hogy ez milyen kategóriába esik. Milyen szituáció során merült fel benned?


"+1. Én is remélem hogy ezt a pocsöt mihamarább eltakarítják a modok, mert szétspammeli a fórumot."


Megvan a gyanúm, hogy minden nap banolják, de folyton visszaregel.

2010. aug. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A fülre ütéstől már beszakadt a dobhártya.
2010. aug. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Pofontól, ütéstől (és nemcsak a fülre mért ütéstől) beszakadhat a dobhártya, és az súlyos testi sértés (8 napon túli). Ha ettől kezdve rosszul hall, és ez bizonyítható, akkor az még súlyosabb, mert maradandó egészségkárosodást jelent.


Ordítással nemigen lehet beszakítani egy dobhártyát. Egy metal-koncerten akkora a hangerő, hogy közvetlen közelről sem hallod a másik ember ordítását, mégsem szakad be senki dobhártyája. Sőt, még a háborúból sem mindenki süketen jön vissza, pedig ott a hangerő sokkal nagyobb.

2010. aug. 18. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!