Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenkor megtörtént a felmondás?

Ilyenkor megtörtént a felmondás?

Figyelt kérdés

Ha valakinek nap végén szólnak hogy ballagjon el az irodába és vegye át a felmondását. Helyette elhagyja a munkahely területét és kiíratja magát táppénzre.


Nem megtörtént eset, azonban nemrég egy munkatársamnak tényleg szóltak így nap végén hogy menjen vegye át a felmondást, ő mondta nekünk ha most szemét lenne akkor menne háziorvoshoz táppénzre azon nyomba.


2021. febr. 28. 09:49
A kérdező szavazást indított:
Így is megtörtént, elég szóba.
Nem történt meg, elmehetett volna táppénzre.
3 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha vannak tanúk rá, hogy felmondtak neki, és nem vette át, akkor érvényes. Persze papírozni kell a tanúkkal.
2021. febr. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát a felmondás elég szóban ha vannak tanúk?
2021. febr. 28. 09:56
 3/8 A kérdező kommentje:

Papírt ugye nem kapott akkor még, hanem neki kellett volna utána mennie.

Tehát nem az volt hogy a főnök vitte hozzá a papírt, hanem szólt hogy menjen el az irodára és vegye át.

2021. febr. 28. 09:58
 4/8 anonim ***** válasza:
A felmondás elvileg szóban is érvényes, DE a bíróságon bemondásra nem tudnak dönteni. Ha a munkáltató berág erre, akkor van valami ellenőrző szervezet, ahol fel tudja nyomni táppénz csalásért a dolgozót. Ha kimennek és semmi baja, akkor igen megütheti a bokáját a delikvens és az orvos is. Alapvetően nem éri meg,nem nyer vele sokat. Legjobb esetben is 1-2 hét múlva úgyis felmondanak neki, vétségeket és tejes osztályok leépítését meg amúgy sem lehet tàppénzel kitrükközni.
2021. febr. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hm fure én meg mertem volna esküdni hogy a felmondást írásban kell közölni.
2021. febr. 28. 11:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Eléteszik a papírt, közli a munkavállaló, hogy nem írja alá. Akkor a tanúkkal aláíratja a munkáltató, hogy xy nem hajlandó átvenni. Ekkor érvényes a felmondás. 1. voltam
2021. febr. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Oké de a kérdés nem erről szól. Akkor nyilván érvényes a felmondás, de esetünkben nem tették elé a papírt.
2021. febr. 28. 13:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell aláírni a felmondást, különben lehetne bújkálni előle. Ebben az esetben küldhetnék postán is, emailben. Én is emailben mondtam fel a járvány miatt home officeból, aztán később aláírtunk papírt, de a felmondásom érvényes volt. Először felhívtam a főnököm és ő közölte, hogy már szóban is érvényes (engem is meglepett), a papírt csak azért kérte, mert a nagy cégek szeretik ezeket lefűzni mappákba, hogy később ne legyen vita, hogy melyik nap volt.
2021. febr. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!