Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg sokan vesznek hamis...

Tényleg sokan vesznek hamis érettségit vagy diplomát?

Figyelt kérdés
Számomra ez hihetetlen. És az is, hogy nem buknak le vele. Miért van ez így?

2021. febr. 9. 20:27
 1/10 A kérdező kommentje:
Tele van a net, hogy xy hamis érettségivel dolgozott, hamis nyelvvizsgát mutatott be stb. Áltanár is tanított hamis diplomával.
2021. febr. 9. 20:56
 2/10 Fsms ***** válasza:
68%
Nem vesznek sokan, ne aggódj. Ha visszaellenőrzik megbuknak. Komoly cégeknél meg is teszik.
2021. febr. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Én vettem, de nem volt olcsó.
2021. febr. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És hogy tudnak több évtizedig így dolgozni? Volt egy cikk, hogy egy önkormányzati dolgozónál 12 évig nem vették észre hogy hamis diplomával és hamis nyelvvizsgával dolgozott. És mégis hogy tudja ezt egy munkáltató ellenőrizni, amikor semmi adatot nem ad ki a felsőoktatás? Szerintem még a hallgató nevét sem adják ki. A FIR-hez meg nem hiszem sok munkáltatónak lenne hozzáférése.
2021. febr. 9. 21:16
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Meglehet venni? Én az hittem, hogy az ilyen fontosabb dolgok közül csak a jogsit lehet megvenni.
2021. febr. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
10%
Kérdező - dehogy húzok. Szeretek itt lenni. Jól elvagyok. Maradok. 🙃
2021. febr. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha valaki nem a "szakmájában" helyezkedik el a diplomájával, nagyon kicsi az esélye, hogy lebukik. Például irodai adminisztrátor pozíciókat jellemzően úgy szoktak kiírni, hogy középfokú végzettség az elvárás, a felsőfokú csak előnyt jelent. A gyakorlatban akinek nincs diplomája, azt be se hívják interjúra, a többiek közül meg ha kiválasztanak egy néprajz vagy óvodapedagógus szakost, nem valószínű, hogy nekiállnak megnézni, valódi-e a diplomája, mert úgyis betanított munkát fog végezni, a lényeg, hogy tudjon angolul meg nagyjából értsen az Office-hoz. Mivel nem a szakterületén fog dolgozni, jó eséllyel sem az állásinterjún, sem később, a munkája során nem fog kiderülni, hogy gőze sincs arról, ami a papírjában van, ezért senki nem is fog gyanakodni.
2021. febr. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A tanár azért nem bukott le, mert jól lőtte be, hogy milyen tárgyat milyen szinten tanítson és volt egy kis alapvető érzéke a gyerekekhez gondolom. Nyilván nem 8 általánossal készített emelt matek érettségire, mert azzal 1 hetet nem húzott volna ki. A nyelvvizsga lehet azért nem derült ki, mert nem is igazán kellett a nyelvtudás, csak egyes állami pozíciókban jár érte pótlék és ezért vett egyet. Az érettségi megléte szintén sokszor nem mérvadó. Ha a delikvens tud helyesen írni még összeadni, akkor jó eséllyel nem bukik le, mégis mi kéne a gimis anyagból? Rengeteg álláshoz van kiírva a valóban szükségesnél nagyobb követelmény.
2021. febr. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem ismerem az ügyet, de az is elképzelhető, hogy a tanár tényleg tanulta azt, amit csinált, csak nem csinálta végig, vagy csak nem sikerült megszereznie a diplomát.
2021. febr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%
Olyan is volt ismeretségi körömben, hogy érettségit vásárolt ismerős a barátnőjének "legálist", tehát szakközépiskolai igazgató és tanár intézte neki, így nem hamis. Ugyanolyan érettségit kapott mintha végigtanult volna 4 évet mint én (tehát iktatva lett, sorszámozva), de eredetileg szakmunkás végzettsége volt. Több mint 20 éves sztori. Jelentkezett is fősulira de egy félévet nem húzott ki, mert nyilván buta volt mint a föld.
2021. febr. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!