Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudom megváltoztattatni...

Hogyan tudom megváltoztattatni a KRESZ-t? Mi a hivatalos útja? Népi kezdeményezés?

Figyelt kérdés
El szeretném érni, hogy több pontos is megváltoztassák/kiegészítség a KRESZ-t (minden helyzetben a vill.nak legyen elsőbbsége, a seb.-et jelentősen túllépő legyen minden esetben a hibás az elsőbbségi balesetekben, stb...). Ehhez milyen utat kell végigjárnom? Közlekedési miniszterhez kell fordulnom, vagy valamilyen aláírásgyűjtés kell hozzá? Nem gond ha hosszadalmas és bonyolult procedúra, de meg fogom próbálni. Minden segítséget köszönök.
2010. aug. 14. 10:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Kinyitod a KRESZ könyvet és beleírod!!!!!!xD
2010. aug. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
miért nem bízod azokra akik értenek is hozzá? külföldön is így van...
2010. aug. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Mért kéne hogy a villamosnak minden helyzetben legyen elsőbbsége?(majd a megkülönböztető jelzéssel haladó mentő is megvárja hogy a villamos elmenjen?)
2010. aug. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A KRESZ törvény. A törvényt a minisztériumok készítik elő, a közlekedési minisztérium pillanatnyilag a Közlekedési, Hírközlési és Energiaügyi Minisztérium nevet viseli. Fordulj hozzájuk:khem.gov.hu
2010. aug. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

@10:53

A KRESZ nem törvény, hanem minisztériumi rendelet, egészen pontosan az 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet. A közlekedés jelenleg a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumhoz tartozik: [link]

2010. aug. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
@10:35: Jó, hát a megkülönböztető jelzéseit használó járműnek mindig elsőbbsége van, bármikor, bárhol, a villamossal szemben is. Akkor is elsőbbsége lenne (pl. a szirénázó mentőnek), ha ez a KRESZ-pont módosulna.
2010. aug. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés, a kérdező, a téma és a megvalósítás is marha nehéz ügy. Egyelőre nem tudom hova tenni, most ez túlbuzgóság, vagy mi volna? :D


"El szeretném érni, hogy több pontos is megváltoztassák/kiegészítség a KRESZ-t (minden helyzetben a vill.nak legyen elsőbbsége, a seb.-et jelentősen túllépő legyen minden esetben a hibás az elsőbbségi balesetekben, stb..."


Értem én, de ezt csak te akarod, meg még talán néhány ember, akit meggyőzöl, hogy ez így lenne a jó. De ha valakinek (akár a többségnek) nem tetszik, nem ért egyet, azzal mi van? Te elfogadtatod, 1 hónap múlva én töröltetem, vagy hogy? :D

Ehhez mi kevesek vagyunk (hála az égnek).

2010. aug. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:34


Az hogy ki van olyan pozícióban, ahol ilyen döntéseket hozhat, nem jelenti azt hogy ért is hozzá, sőt éppen Mo-n divat az, hogy olyanok kerülnek vezető pozícióba, akiknek gőzük sincs arról ami a feladatuk lenne. De még hat értenek is hozzá, kérdés hogy foglalkoznak-e a dologgal.


Lásd a most bekerült új pont a seb. meghatározásáról, hogy km/h-ban van megadva. De ehhez is precedens per kellett, hogy beleírják azt a kemény egy mondatot.

2010. aug. 14. 22:35
 9/11 A kérdező kommentje:

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:21


Az a hülyeség a KRESZ-ben, hogy más által elkövetett szabálysértésre nem hivatkozhatsz. Ezt nem tarton fairnek. Több emberrel is beszéltem, és szinte mindenkinél volt már olyan, hogy valaki jött a védett úton olyan seb.-el, hogy lehetetlen lett volna elsőbbséget adni neki, mert olyan gyorsan jött. Ha nekimész Téged ítélnek el, őt meg csak sima gyorshajtásért. Ez igazságtalanság. Ezért szeretném bevezettetni ezt a szabályt. Nem tudom milyen lehetőség van erre. Ez nem olyan hogy tetszik nem tetszik, hanem a jelenlegi szabályozás jó magyar szokás szerint a bűnözőt védi. Ha bevezetnék sok vitás helyzetet le lehetne egyszerűsíteni (ki is volt a hibás) illetve még jobban elősegítené a gyorshajtás megakadályozását.

2010. aug. 14. 22:38
 10/11 A kérdező kommentje:
A villamos elsőbbséggel kapcsolatos kb 10 szabály pedig egyszerűen felesleges, csak arra jó, hogy a KRESZ teszteken fel lehessen tenni kérdésként. A villamos nagy, nehéz, vas a vason csúszik... Ha pedig olyan szempontból nézem hogy a tömeg érdeke az egyén előtt van, akkor meg pláne mindig a vill-nak kéne elsőbbségének lennie, hiszen sokkal több utast szállít mint akár egy csuklós busz is. A megkülönböztető nyílván magasabb rendű mint a vill. ezt csak a hagyományos esetekre gondolnám (pl.: ha most a vill. nagy ívben kanyarodik Te meg kicsiben, akkor Te mész elsőként. A vill-nak kéne. A szabályt is sokkal egyszerűbb lenne megtanulni/alkalmazni mint most, amikor kismillió változat lehetséges.
2010. aug. 14. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!