Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkahelyen tilthatják-e a...

Munkahelyen tilthatják-e a gáz-riasztó fegyver bevitelét, ha viselési engedélyellyel rendelkezem?

Figyelt kérdés
Nem a munkahelyen szeretném viselni csak az utcán.

2021. jan. 6. 08:48
1 2 3
 11/24 árokpart ***** válasza:
26%
Nem érzem sértőnek egyáltalán mindenkinek lehet vélemény és én tiszteletben is tartom. Mindössze az emberek hozzáállásán keserettem el, hogy még a rendszerváltás után 30 évvel is ezeket a pisztolyokat a legtöbben veszélyes fegyvernek tartják és sajnos még a legtöbbször a rendőrség is úgy jár el ha ezekkel kapcsolatban bármi történik tehát még akkor is ha nem is szabálysértést és nem is bűncselekményt akarnak vele elkövetni. Történt ezzel kapcsolatban egy eset nem túl régen Kaposváron. Egy ember a kocsmából kilépve viccből, jókedvében durrantott egyet az egyébként engedéllyel viselt gáz-riasztó pisztolyával. A kocsmába mindenki tudta, hogy csak viccelt vele mert egyébként egy baráti társaságban szórakoztak együtt. Valaki mégis poénból elég rossz poén jelentette és képzeld el kimentek hozzá házkutatást tartani és nemcsak a riasztópisztolyát vették el és bírságolták meg ezen felül, hanem őrizetbe is vették. El tudod képzelni, hogy a többi visegrádi országban is így jártak volna el mikor ott játékpisztolyként kezelik. Csak a tendenciákra szerettem volna rávilágítani.
2021. jan. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem jó dolog hogy Magyarországon komolyan veszik hogy a lőfegyver nem játék, a gázpisztoly lehet nem veszélyes de mások nyugalmának megzavarására alkalmas.
2021. jan. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 árokpart ***** válasza:
17%
Senki sem mondta, hogy a lőfegyver játék mert nem játék, de ezek nem lőfegyverek hanem szinte játékpisztolyok. Sőt 2023 után meg már az egész EU-ban csak olyan gáz és riasztópisztolyok kerülhetnek forgalomba ami aztán szinte tényleg a búcsúkban kapható játékpisztolyok szintjén fog mozogni. A legtöbb most sem fémből van 2023-tól meg már lesz olyan amelyik műanyagból lesz.
2021. jan. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
86%

#11

Két kérdésem lenne:


1. Ez mennyiben válasz a kérdező problémájára?

2. Ha a valódi fegyverhez megtévesztésig hassonlító gáz, risztó vagy játékpisztolyt fognak rád mi az első gondolatod?

2021. jan. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
74%

11-re:

Lehet, hogy akkor és ott túlzásba estek a rendőrök. Pl. az őrizetbe vétel nekem (abszolút laikusnak) is túlzásnak tűnik.

De az, hogy házkutatást tartottak?

Nézd, attól, hogy neki volt egy engedéllyel tartott gázpisztolya, attól még durranthatott egy engedély nélkül tartott valódi lőfegyverrel is, és nyilván arról kötelességük volt meggyőződni a rendőröknek, hogy van-e a lakásában ilyen.

Amellett szerintem talán azért is lehet engedélyköteles, mert ha egy boltban, bankban valaki "fegyvernek látszó tárggyal" fenyegetődzik, hogy pénzt kapjon, akkor később, ha kiderül, hogy valószínűleg ilyen gázpisztolyt mutatott fel a bűnöző, könnyebb leellenőrizni az ilyennel rendelkezőket. Persze ehhez engedély helyett egy bejelentési kötelezettség is elég volna.

Emellett nem igazán értem, hogy miért kéne boldog-boldogtalannak (pláne gyereknek) gázpisztollyal rendelkeznie. Ez nem kell úgy a mindennapi élethez, mint egy konyhakés (amivel egyébként tényleg könnyen embert lehet ölni).

Nem akarlak meggyőzni, mert nem kell mindenről ugyanúgy vélekednie mindenkinek, de én örülök, ha minél kevesebb nagy hangerejű, ijesztegetésre alkalmas eszköz van a lakosság birtokában (petárdákat ugyanide értem).

2021. jan. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
53%

Na akkor hivatalosan.


Megtilthatja a bevitelt.


DE! Ez esetben köteles gondoskodnia róla, hogy a portán, zárható tároló legyen, ahová leteheted, és kell kapnod róla papírt, és gondoskodni róla, hogy onnan csak te vehesd ki.

Na ezt nem fogja megoldani neked. TALÁN ha te veszel a portára tárolót...de...akkor meg az őrség nem megy majd bele, mert nem fogják vállalni a jogi/anyagi felelősséget.


(Van fémkereső? Ha nincs, bemész, be a fiókba/öltöző szekrénybe, oszt kész!)

2021. jan. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Rejtsd el , senki ne tudja mit visrlsz . Zárd el a szekrenybe , csak a wcn vedd magadra ha lelépsz .
2021. jan. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
89%
Árokpart , acéllal kevered a fémet . Spiater az fém , legtöbben ez van inkább . De full plasztik cucc előbb lesz a seregeknel mint gázosban , ez még évek .
2021. jan. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

16. vagyok.


KOMOLYAN!


Aki 0%-ra nyomott, írja már le, hogy miért? Tényleg érdekel!

2021. jan. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
56%

#19

Mert ez egy munkahely és nem egy olyan hely ahová random mehetnek be az emberek anélkül hogy ismeretük lenne arról mit szabad bevinni és mit nem.

A fegyverviselési engedély nem azt jelenti hogy az illető bárhova vihet fegyvert, hanem hogy amikor és ahol lehet fegyvert viselni, ott ő megteheti, mert neki ahhoz a fegyverhez van engedélye.

Tankkal sem mehetsz be, ahogy nem vihetsz be alkoholt sem egy rakás munkahelyre, vagy éppen nem viheted be magaddal a gyerekedet sem. Ilyenkor is köteles lenne a cég ezeknek az őrzéséhez, tárolásához megfelelő helyet biztosítani? Nem.

2021. jan. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!