Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkahelyen tilthatják-e a...

Munkahelyen tilthatják-e a gáz-riasztó fegyver bevitelét, ha viselési engedélyellyel rendelkezem?

Figyelt kérdés
Nem a munkahelyen szeretném viselni csak az utcán.

2021. jan. 6. 08:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%
Persze hogy tilthatják főleg olyan helyen ahová tilos fegyvert bevinni.
2021. jan. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
60%
Játékfegyver de ennek ellenére sem szeretik sehol.
2021. jan. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
77%
Chicagóban laksz hogy gázriasztó fegyver kell neked utcára vagy mi? :DD
2021. jan. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Ez egy kopóalkatrészeket gyártó cég, nem egy bank.
2021. jan. 6. 08:59
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

#4


Nincs jelentősége. A cég vezetése döntheti el, hogy mit vihetsz be és mit nem.

Indokolhatja is, de nyugodtan mondhatja azt is, hogy "csak" vagy hogy "azért, mert azt mondtam".

2021. jan. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, a cégnek még azt is joga van megszabni hogy milyen alsóneműt viselhetsz a munkahelyeden. Az én volt cégemnél ugyanis a tűzveszélyesség miatt ezt is meg kellett szabni, hogy műszálas ruhában - még alsóneműben sem lehetett az üzem területén mászkálni.

Az egy munkahely.

2021. jan. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
96%
Egy csomó munkahelyre pl. tilos mobiltelefont bevinni.
2021. jan. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 árokpart ***** válasza:
16%
Egyébként ezeket a pisztolyokat már réges-régen a játékpisztolyok kategóriába kellett volna sorolni mint Csehországban nemhogy ilyen szavakat használni rá,hogy viselés meg fegyver meg engedély. Ezeket úgy kellene besorolni mint a sima játékpisztolyokat és a rendes maroklőfegyver tartását és viselését a mostaninál is komolyabb engedélyekhez kötni. Szerintem egy ilyen rendelkezés kezdetétől lennénk valódi polgárnak nevezhető emberek és nem csak alattvalók.
2021. jan. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 árokpart ***** válasza:
28%
Na szépen le lettem pontozva 0-ra. Ezek szerint minden volt itt 1989-ben csak nem rendszerváltás a fejekben legalábbis biztosan nem ezek szerint. Könyörgöm 9 éves koromban már játszottam itthon riasztópisztollyal Slavia 6mm-es Start pisztollyal meg a jugoszláv unis mod 6mm-es forgópisztollyal. Sőt rengeteg akkori alsós osztálytársamék szintén hoztak haza mikor külföldön jártak, akkor még nálunk nem lehetett kapni. Még Grósz Károly sem nevezte ezeket fegyvereknek, pedig ő legszívesebben szükségállapotot vezetett volna be, hogy ne történjen meg a rendszerváltás és ennek ellenére csak egyszer egy TV interjúban annyit mondott, hogy ha lehet felnőtt jelenlétében játszanak ezekkel a pisztolyokkal. A 9mm-es gáz-riasztó pisztolyok sem veszélyesek annyira senki sem bolon még egy gyerek sem, hogy esetleg közvetlen közelről az arcába durrantson vele, mert csak így okozhat egyébként sérülést másképpen nem. Ennyiből akinek illetve mikor az emberek a régi időkben bicskával jártak az nem volt veszélyes? A külföldi youtube-os videókon ezeket a pisztolyokat sokszor gyerekek reklámozzák és felnőtteknek meg engedély kell hozzá nevetséges. Mikor itt sokan reklamálnak, hogy akkor nyugaton miért így meg úgy élnek itt meg miért nem. Pontosan ezért nem ilyen fafejű elmaradott hozzáállás miatt. Nemhogy szakszervezeteket tudnánk létrehozni mint nyugaton, hanem szinte örülünk, hogy egy játékpisztolyok is majdnem fegyvernek minősülnek nálunk. Szomorú tendencia ez sajnos kérem szépen!
2021. jan. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

#9


Értem én hogy közléskényszered van, és sértőnek érzed, hogy a mondókád nem elég népszerű, de amit leírtál, annak kb mi a relevanciája kérdés szempontjából?


Csak úgy kérdem...

2021. jan. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!