Hogyan kell értelmezni a csendháborítási jogszabályt?
Egy budapesti panel lakás melyik kategóriába tartozik?
Nagyvárosi, sűrűn beépített, vegyes lakóterület: 06-22h között 55 dB; 22-06 között (éjjel) 45 dB, vagy
az épületek zajtól védendő lakóhelyiségeiben a határ egységesen 06-22 óra között 40 dB, 22-06h között (éjjel) pedig maximum 30 dB.
A megadott dB érték melyik helyiségre vonatkozik? A zajkibocsátóra, vagy a zajt elszenvedőre?
Tehát pl. a nagyvárosi lakóterületen éjszaka 45 dB a határértéke, ez mire vonatkozik?
Ez azt jelenti, hogy pl. zenét nem lehet ennél hangosabban hallgatni, vagy ahova áthallatszik, ott nem lehet több a zajszint 45 dB-nél?
Vizsgálják-e a bejelentés jogosságát, vagy elég a rendőrséget többször kihívni szabálysértési eljárás indításához?
Ebben az esetben (esetleges bírságoláskor) kell-e bizonyítani a zajszint túllépését (ha igen, hogyan mérik hitelesen), vagy csak elég ha a kimenő rendőr hangosnak ítéli (holott a szomszédban korántsem ugyanakkora a hangszint)?
A decibel érték a "valóságban" nem igazán értelmezett. :)
MINDEN, ZAVARÁSNAK minősíthető ami,az egyébként is -helyszínnek megfelelő-,környezeti zaj-és rezgésterhelésen kívül éri a lakót.
Ugyanis,a ingatlanon tartózkodóknak(bérlő,tulaj,társtulaj...) nem kötelességük eltűrni a szükségtelen zajt, mindegy, hogy az milyen napszakban van, mindegy, hogy kültérről, vagy bentről származik.
Gondolom pont azért "találták ki", mert nem mindenkinek azonos a tűréshatára. :)
Valakinek a középhangerő a normális, és van akinek ez is "fülsiketítő", mert halkan hallja a beszédet a tévében.
Ezek szerint ha hajnali 6-kor mos a felső szomszéd, és berezonál a centritől az egész lakás (még a lift előtt is hallható), vagy 21 órakor porszívózik, hívhatom a rendőrséget???
Vagy ha két darab 150 kilós egyed él felettem, akik tesznek arra, hogy más is lakik a házban rajtuk kívül, és dübörögnek egész nap a fejem felett, mint egy marhacsorda (a gyerekük labdázásáról, rohangálásáról nem is beszélve), akkor is telefonáljak a rendőrőknek???
Mindkét esetben a válasz igen.
A legtöbb ház házirendjében benne is van, hogy milyen napszakokban nem lehet mosni, porszívózni, stb, és hogy semilyen módon nem lehet zavarni a lakóközösséget.
Amúgy első körben beszélni kell ezekkel az emberekkel, második körben a közös képviselővel (főleg, ha az illető(k) bérlő(k)), aztán a rendőrséggel.
4-esnek válasz:
Tulajdonosok. A közös képviselet ismeri őket, mert jópárszor panaszt tettem náluk (éjszakai mászkálás min. 3x, hajnali mosás, esti porszívózás, szombat délutáni fúrás/kopácsolás), kaptak egy figyelmeztetést, de ennyi, a helyzet kb. 3 éve változatlan.
A következőnél lejött a pasi, és ahelyett hogy megkérdezte volna, hogy mi a gond, oldjuk meg, majdnem nekem jött, és megfenyegetett, ha még egyszer panaszkodni merek rájuk, "nagyon meg fogom bánni".
Lehetetlen vele értelmesen beszélni, sötét suttyó! (És az ilyenek szaporodnak. :()
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!