Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakit külföldön aránytala...

Ha valakit külföldön aránytalan összegre (2-20 millio Ft) kozott megbuntetnek a Covid szabalyok be nem tartasa miatt lehet fellebbezni?

Figyelt kérdés
Egyik ismerosom elment egy etterembe kulfoldon, amit a rendorseg leleplezett, helyben nem kellett buntetest fizetni. Viszont lehozta az esetet a media, es az alapjan forintban kb 200.000tol 20 millio Ft-ig terjedo birsagot hajthatnak be rajta. 20 milliot, mert egy etteremben evett!! Nyilvan minden mas orszagnak masok a szabalyaik, de ha kiszabnak ra a legmagasabb buntetest, azt itthon meg lehet tamadni? Esetleg van valami enyhito körülmény? Pl mindenkin volt masz, engedelmeskedtek a rendornek stb.

2020. dec. 1. 08:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Majd visszaterunk erre akkor, ha lesz belole valami
2020. dec. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Általában a büntetéseknek van egy tartománya. A legtöbb esetben az első eseteknél és együttműködés esetén inkább az alsóbb tartományban szokás büntetést kiosztani. A renitens visszaesőknek szokás a maximum közelében osztogatni a büntetéseket.
2020. dec. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Kérdező! A külföld nem Magyarország. Ott nem érvényes a hazai "majd megoldjuk" gondolatmenet, ott a szabály érvényes.

Az eddigiekből a következő derül ki. Valakiket szabályszegésen kaptak, feltehetően ténylegesen (csak hatóság fotózhat személyazonosítót). Később ebből a média ügyet csinált. Tehát:

1. A hatóság kivizsgálja az ügyet. Feltehetően kicsit alaposabban a média miatt, mint anélkül. A kivizsgálásba vélhetően a következmények megállapítása is beletartozik.

2. A hatóság mérlegel és dönt, a szabálysértés súlyáról.

3. Dönthet úgy, hogy mindent összevetve ejthető a dolog. Ekkor vagy semmi se történik vagy jön egy "ejnye bejnye" levél, és hogy többé aztán ne...

4. Dönthet úgy, hogy büntet. Ekkor mérlegeli az esemény súlyát, és alkalmazza a vonatkozó törvénycikkelyt. A súly meghatározza az ottani büntetési intervallumban a tényleges pontot. Mondjuk az "alig" jelenti a 200 ezret, a "rendkívül súlyos" a kétmilliót. Vagy a kettő közöttit. Ezt határozatban közli mindenféle határidőkkel és lehetőségekkel. A fellebbezésijog uniós jog, más kérdés, hogy az mennyibe kerül (minden fellebbezésnek van illetéke, nálunk is). Ezután a büntetett dönt, mi éri meg neki. A büntetés helyett semmi nem opció.

5. Ez a határozat a vendégre vonatkozik. Ebből nem tudható, a törvényből azonban igen, hogy mi lesz a vendéglős büntetése. Látatlanban mondom, több.

6. Amíg nincs hivatalos határozat, addig teendő sincs. A hatóság se tud információt adni jövőbeli döntés eredményéről.

2020. dec. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"A külföld nem Magyarország ... ott a szabály érvényes.

...

A hatóság kivizsgálja az ügyet. Feltehetően kicsit alaposabban a média miatt, mint anélkül."


:-O

Tehát a magasságos külföldön az a híres szabály, hogy ha a média nem kap fel egy ügyet, akkor nem is kell alaposan kivizsgálni!

:D

2020. dec. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
54%
Amúgy... Szájer Józsi, te vagy az?
2020. dec. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!