Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megbuntethetnek?

Megbuntethetnek?

Figyelt kérdés
16vagyok, a suliba nem szeretik ha cigiznek az emberek, en 7:42kor kimentrm az iskola mogotti utcaba (55kor csengetnek) es utkozbe mar ragyujtottam, van egy udvarra nyilo kapu,es ott is boven megvolt mar az 5m, majd jott egy tanar hogy most azonnal takarodjak vissza, stb stb , aztan masnap beirtak az osztalyfonokit, en mar akkoris paradeztam hogy se iskola idobe, se iskola teruleten nem voltam , es ma aztmomdta a tanarom h vissza fonja az osztalyfonokit, de akkor feljent? Momdtam h meg gondolkodok rajta, ha feljelent azert mert ragyujtottam kozteruleten azert nem kaphatok semmit? Es nem vettem a cigit "hanem anyu dobozabol kivettem" (tudja h dohanyzok). Mire szamitsakha feljelent?

2016. okt. 14. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Mi bajod van az osztályfőnökivel? Kb semmit nem ér
2016. okt. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Minden evben eljattsza, ki akar turni az iskolabol :'D es ezert en azt kitorolnem onnan
2016. okt. 14. 16:54
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

Csak meg akar ijeszteni. Ne foglalkozz vele. feljelenteni így hiába jelent fel, bizonyítani nem tudja a dolgot, meg hallottam hogy egyes iskoláknál ahol vannak gondok hogy dohányoznak a gyerekek a suli 5 méteres körzetén belül, így véletlenszerűen megy ki az ANTSZ amit általában az iskola igazgatója szervez meg, és ő az egyedüli aki tudhat hogy mikor mennek ki. Így utólag nem tudnak megbüntetni, ez nem így megy, ha akkor kapnak rajta, akkor is csak akkor büntetnek meg, ha 5 méteres körzeten belül vagy.

Az osztályfőnöki semmit nem ér. Azzal csak a diákokat ijesztik meg, de semmit nem oszt nem szoroz a tanulmányi eredményeden. Kirúgni egy iskolából csak úgy nem lehet még egy 18 éves diákot sem, arra elég erős indok kell.

2016. okt. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak nem szeretnem ha emiatt beirasom lenne, es akkor inkabb jelentsen fel eredmenytelenul mint h beirasom legyen :'D
2016. okt. 14. 17:32
 5/5 kovpet ***** válasza:
77%

Megvetendő és undorító dolog a dohányzás, normális ember nem teszi tönkre vele az életét úgy, hogy még ő fizet érte. A kis hülye tinik hiszik csak, hogy attól lesznek nagyfiúk, pedig csak a szájuk meg a ruhájuk lesz büdös tőle, később meg az én adómból kell gyógyítani őket.


De ez nem változtat azon, hogy nem tilos dohányozni, tehát nincs miért feljelentenie.


Az intő indoklása mi amúgy? Érdemes lenne tudni meg azt is, hogy miért nem a szüleid kérdeznek erre rá az iskolában. Vannak szüleid, gondolom. Ők mit mondanak erről?

2016. okt. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!