Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy vékony fiatal lánynak...

Egy vékony fiatal lánynak hogy lenne érdemes megvédenie magát éjszaka vagy hajnalban?

Figyelt kérdés
Nos felmerült bennem a kérdés, hogy egy fiatal és vékonyka lánynak milyen túlélési esélyei vannak például ha egy drogos csávó közelít felé éjszaka vagy egy banda netán. Egy drogos vagy iszákos veszélyes alak közelítene felém mikor egyedül vagyok akkor talán lenne bennem annyi adrenalin,hogy futásnak eredjek de ha többen jönnének akkor fogalmam sincs mit kéne tennem, szerintem lefagynék. Bár szerencsére sosem történt atrocitás, max olyan ami nem volt vészes pl.egy kérdéses csávó jött velem szembe majd elkerültük egymást de mikor hátra néztem akkor láttam, hogy visszafordult és közelített felém. Ekkor konkrétan felment bennem az adrenalin és futottam a legközelebbi megállóig, de lehet végülis hogy másik irányt váltott de inkább nem kockáztattam hajnalban amikor üresek az utcák. Milyen önévdelmi fegyvert ajánlotok ami teljesen legális, tehát bajba nem kerülhetek vele, vagy akár házi fegyver mint esernyő ha egy valaki lenne akkor csak csapok egyet. Vagy ti mit tennétek ilyen esetekben? Azért kérdeztem, mert nemsokára új munkahelyre mennék és a környéket nem ismerem meg 3 műszakban leszek tehát hajnali meg esti órákban mennék, napközben meg nem parázok.

2020. nov. 27. 19:28
1 2
 11/17 Deák Dominik 2020 ***** válasza:

"egy ernyő mindig van nálam netán eleredne az eső de hátha ez is alkalmas valamennyire"


Azt mondják, hogy bármi jó egy nehéz táskától kezdve az esernyőig, ami elrettentheti a támadót attól, hogy neked essen. Minél könnyebb préda vagy, annál esélyesebb a támadás.


Szerintem az a legjobb, ha kollégával sétálsz el a megállóig, hátha van olyan, akivel együtt végeztek.

2020. nov. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
11.az csoda lesz.
2020. nov. 27. 23:04
 13/17 A kérdező kommentje:
10-es fogalmam sincs mert még nem voltam a munkahelyen :D...ilyen kérédsek akkor meg esembe se jutnak akkor
2020. nov. 27. 23:05
 14/17 anonim ***** válasza:
61%

A alábbit én is ajánlom:

-bicikli (gyors,meg még pumpát is lehet vinni magaddal)

-gázspray

-egy pitbullt vagy egy németjuhászt (vagy ami kitelik egy nagydarab kutyára,csak ne egy palota pincsit vegyél vagy hasonlot ne vegyél,mert annyi ért mint egy műanyag/életen kés)

-Vagy vegyél gázpisztoly,az a legjobb mert avval még vakítani lehet,plusz még ha fejre célzol tuti van 10-30 másodperced ordibálni és futni.

És én mit ajánlok?

Menjél valakikkel (Munkatársadiddal vagy a iskoa társaiddal),vagy esetleg menjél baseball-ozni,és lesz ütőd,és avval lehet védeni magadat.

2020. nov. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Gázspray, nem igényel nagy tudást, de azért szárazon gyakorolj vele, illetve ne a táskádban hordozd, hanem kabát zsebben és rá is foghatsz. Plusz tanács ne nyomkod a telefonodat, ne használj fülest ha sétálsz az utcán.
2020. nov. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

ugye felmondtal kerdezo? 🙃🥶


"egyszerűen a képéhez célzom azt neki vágom"


vagany csajszi vagy hallod e!

de en azerr vigyaznek azzal a nagy magabiztossaggal nehogy a vegen siras legyen belole. es akkor meg jol jartal.


el nem vallalnek olyan munkat ahol ejjel kellene maszkalnom. meg sotetbe se nagyon maszkalok egyedul pedig en ketrec harcos vagyok


paprika spray van balam de nem a taskamban hanem a kezemben gombnyomasra keszen.


ugy menj lehetoleg h mindent belass. ne a jardan mert ha kiugrik es nem veszed eszre akkor bukta. ugy helyezkedj h viszonylag minimalisra csokkentsd a belathatatlan pontokat. lapos cipo ha futni kell.

sok ilyen kerdes van es egy ido utan az emberbek nincs kedve valaszolni, tanulj meg keresni


aztan ne higgy el mindent amit a gyakorin olvasol mert sok itt a hulye, es ezek mindent bevesznek

kb az alcazos volt az ami otlet ugyileg jo lett vna, de az oszintet megmondva eselyed semmi, plane ha kifigyelik h mikor hogy jarsz mivel melohely gondolom egyazon utvonalon fogsz megfordulni


szerintem ide megbaratkoznod a templommal, jobb otletem nincs

2020. dec. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Először is, mit keresel az utcán éjjel?

Amúgy meg ha éjszaka valaki rád támad, nem vagy köteles sem mérlegelni, sem menekülni, sem az arányosság elvét figyelembe venni.

Ha mindig van nálad egy konyhakés díszcsomagolásban, amit a te verziód szerint épp az egyik ismerősödnek viszel meglepetés-ajándékba, azzal simán megölheted. Az ilyen meg is érdemli.

2021. febr. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!