Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy vékony fiatal lánynak...

Egy vékony fiatal lánynak hogy lenne érdemes megvédenie magát éjszaka vagy hajnalban?

Figyelt kérdés
Nos felmerült bennem a kérdés, hogy egy fiatal és vékonyka lánynak milyen túlélési esélyei vannak például ha egy drogos csávó közelít felé éjszaka vagy egy banda netán. Egy drogos vagy iszákos veszélyes alak közelítene felém mikor egyedül vagyok akkor talán lenne bennem annyi adrenalin,hogy futásnak eredjek de ha többen jönnének akkor fogalmam sincs mit kéne tennem, szerintem lefagynék. Bár szerencsére sosem történt atrocitás, max olyan ami nem volt vészes pl.egy kérdéses csávó jött velem szembe majd elkerültük egymást de mikor hátra néztem akkor láttam, hogy visszafordult és közelített felém. Ekkor konkrétan felment bennem az adrenalin és futottam a legközelebbi megállóig, de lehet végülis hogy másik irányt váltott de inkább nem kockáztattam hajnalban amikor üresek az utcák. Milyen önévdelmi fegyvert ajánlotok ami teljesen legális, tehát bajba nem kerülhetek vele, vagy akár házi fegyver mint esernyő ha egy valaki lenne akkor csak csapok egyet. Vagy ti mit tennétek ilyen esetekben? Azért kérdeztem, mert nemsokára új munkahelyre mennék és a környéket nem ismerem meg 3 műszakban leszek tehát hajnali meg esti órákban mennék, napközben meg nem parázok.

2020. nov. 27. 19:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%
Hát szerintem, le a bugyit, gyorsan hanyattvágod magad és jó eséllyel életben hagynak.
2020. nov. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Egyet ajánlok.


Gázspray-t.


Azzal. Nekem is az van.

2020. nov. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, gázspray!
2020. nov. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Nagy darab szőrös, büdös, pocakos férfinak öltözz. Észre sem fognak venni.
2020. nov. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

Ha a munkahelyed környékén drogos,agresszív bandák lébecolnak,arról biztos vagyok benne,hogy már tudnál.

Az igazán veszélyesnek mondott környékek,ismertek az országban mert nincs sok.

Ha megnyugtatásnak mégis kívánsz valamit,a gázspray("CS" gáz) picit megnyugtathat...mindazonáltal NEM ajánlom! A legtöbb-önhatalmúlag hordott/használt-hasonló önvédelmi eszköz,ha nem tapasztaltad ki a hatását és használatát,csak hamis biztonságérzetet ad.

Azt hiszed,NA! Majd jól "lefújom"!

Nem.Amikor sor kerülne rá,ugyanúgy lefagysz...

MINDIG a segítségért kiabálás-nem a kapása a lényeg,hanem a támadó megzavarása-,és a futás a leghasznosabb.

PERSZE,forgalmas helyszínek irányába!!! NEM mint gagyi horrorfilmben! :)

2020. nov. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Deák Dominik 2020 ***** válasza:

Lehetőleg ne egyedül menj és persze ne gyalog.

Kerüld a lakatlan környéket.


Az önvédelmi eszközök szerencsés esetben segíthetnek, de sajnos nincs sok esélyed egy pasival szemben, szóval azt kéne megelőzni elsősorban, hogy megtámadjanak.

2020. nov. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
6.sokszor muszáj vagyok egyedül menni hisz nem várhatom el mindig hogy családom kíséregessen. amúgy a munkahely környékét nem tudom még mivel ma hívtak fel :D de a munka tuti már. ezért is felkészülök.nem vagyok ijedős típus de ha baj van akkor pörög bennem az adrenalin. egy ernyő mindig van nálam netán eleredne az eső de hátha ez is alkalmas valamennyire pl.látom a csávót akkor egyszerűen a képéhez célzom azt neki vágom azzal is nyerek időt nem?
2020. nov. 27. 21:05
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

Vegyél egy biciklit.

Komoly előnyre teszel szert és még gyors is.

2020. nov. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
gondoltam rá de nincs annyira közel a munkahely :D..mellesleg nem biztos hogy van ott biciklitároló
2020. nov. 27. 22:02
 10/17 anonim ***** válasza:
8%

Nagydarab orzovedo kutyaval nem jarhatsz a munkahelyre? Nem ertenek meg ,ha 1-2 kaj-jal (pl) megjelennel? Sok munkahelyre be lehet vinni a kutyat. Vagy esetleg a portas tudna vigyazni ra? A kutyaval nem szorakoznanak veled es meg orulne is,h futsz/bicajozol vele. !!


Vigyel magaddal sokkolot,vascsovet,gazspret mindent. Nem kerulsz bajba. Ne felj ettol!!

2020. nov. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!