Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire lehet számítani ilyen...

Mire lehet számítani ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Adott egy 3 szintes ház, szintenként egy-egy azonos méretű lakással, mindegyikben lakik egy-egy egymástól független tulajdonos, tehát nem rokonok.

Az egyik lakás eladóvá vált, de...

...A ház OSZTATLAN KÖZÖS tulajdonban van, a három lakás egy helyrajzi számon van, a tulajdonosok készítettek használati megosztást.


Azt szeretném kérdezni, ha ilyen esetben mondjuk az egyikük valamilyen adósságot halmoz fel, akkor az egész ház 1/3-át, azaz a mások általhasznált területek 1/3-át is árverezik, vagy csak a használati megosztás szerinti részt?


Mik lehetnek még a buktatók?


Nagyon kérem, csak olyan válaszoljon, aki biztosan tudja!


2020. okt. 24. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:
A használati megosztás szerinti állapot be van vezetve a földhivatali ingatlan nyilvántartásba? Kétlem. Mert ez osztatlan közös tulajdonnál lehetetlen.
2020. okt. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1

Sajnos erre nem tudok válaszolni.

Tegnap jött egy lehetőség egy nagyon szép lakásra, viszonylag olcsón.

Viszont van rá rajtam kívül 3 érdeklődő, de nem szeretném elkapkodni, de ha nincs rajta nagyobb rizikó, akkor lecsúszni sem róla.

2020. okt. 24. 12:59
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyen esetben a tartozás alá eső lakás és az osztatlan közös tulajdon egyharmada az, amely árverés alá kerülhet. Tehát a lakás maga nem osztatlan közös tulajdon, hiszen nem mehetsz be rendezkedni a másik lakásába, viszont pl. az udvar bármely részét használhatod. A használati megosztás a tulajdonosok kinyilvánított szándéka a közös területek használatára vonatkozóan, azonban ha nem tartják be, annak nincs jogi következménye. Kivéve pl. ha az egyik lakástulajdonos a többi beleegyezésével kivásárol egy területet, erre minden szempontból lehetősége van és be is tudja jegyeztetni a földhivatalban. De akkor az már nem osztatlan közös tulajdon.


Én ilyen osztatlan közös tulajdont nem vennék, csak a vita van mindig belőle. Pl. ha cserélni kell a tetőt, vagy kerítést csináltatni, vagy bármit. Az egyik akarja, van rá pénze, a másik nem, stb.


Tulajdonosváltásnál azt is megteheti az új tulajdonos, hogy nem írja alá a többivel a használati megosztást, mert neki úgy nem tetszik, akkor pedig a többi hiába ragaszkodna az elképzeléséhez. Szóval sok a csapda és nagyokat lehet rajta bukni. Én keresnék mást.

2020. okt. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!