A bíróságon tehetek fel egy beidézett rendőrnek kérdéseket, keresztkérdéseket?
Majd lesz tárgyalás és beidézett a bíró egy rendőrt mégpedig azt aki egyszer előállított.
Azért idézi, mert meg akarja hsllgatni, hogy tud-e róla, hogy ki volt csattanva a szám, zúzódás látszott a szememnél.
Én tudom, hogy tud róla, de a rendőri jelentésben össze-vissza írkált, hogy én azt mondtam, nem loptam, aztán egy ismételt kérdésnél azt,hogy valóban loptam, aztán a sérülésem megverésből van, majd azt, hogy elestem és beütöttem a szám, össze vissza írogatott a jelentésbe, még jó hogy a jelentést nem fogadja el a bíróság bizonyítékként. Én és Ő, csak ketten voltunk az öltözőben be volt csukva az ajtó, a másik két rendőr kint a séftettel beszélt. Tehát azt írhatott bele amit akart a jelentésbe.
Ezért majd jó néhány kérdésem lenne vele szembe a tárgyalóban.
A multkori tanúknak is vallomásaik után lehetett kérdéseket feltenni és észrevételezni.
Viszont, ha rendőr a tanú, aki ráadásul az aki előállított, neki is észrevételezhetek, tehetek fel kérdéseket vallomása után?
Nem hiszem hogy a tanúnak bárki tehet fel kérdést. Ha ügyvéd vagy akkor tudnod kell mi a rendszer - mivel nem tudod, így nem vagy ügyvéd.
Kérdezd meg a bírót, hogy tehetsz-e fel kérdést a tanúnak és ha igent mond rá, akkor megteheted! Ha nemet mond, akkor kérdést csakis az ügyvéded tehet fel - mondd el neki, hogy mit kérdezzen!
2!
Ismételten mondom, hogy eddig hat tanú lett meghallgatva, mindegyiknek lehetett észrevételeznem, de egynek semmit se mondtam, mert annak nem láttam értelmét.
lehet a tanu meghalgatása után kérdéseket feltenni, illetve elmondani a tanuvallomással kapcsolatban ha van kiegészítésed
Minden tanu meghalgatásnál igy van szerintem
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!