Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mik azok a keresztkérdések?...

Mik azok a keresztkérdések? Milyen kérdések?

Figyelt kérdés

Eddig sohasem értettem meg mik és milyenek.az olyan kérdések.amiket keresztkérdéseknek hívnak. Büntetőeljárásban használják azt tudom.

Példákat is írhattok.

Köszi a válaszokat előre is.



2018. aug. 31. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:

"<Kikérdezés v. kihallgatás során> a gyanúsított személyhez azzal a célzattal intézett kérdés, hogy válaszából megállapítható legyen, nem tett-e előzőleg a valóságnak meg nem felelő, ellentétes kijelentést, vallomást.  Detektívek visznek be egy kis szobába, keresztkérdéseket adnak, a szemedbe néznek …, és te belezavarodsz. (Kosztolányi Dezső) || a. <Bírósági tárgyaláson> a felekhez v. tanúikhoz intézett ilyen kérdés. A keresztkérdések súlya alatt megtört a vádlott.  A bíró, a közvádló keresztkérdésekbe fogják. (Jókai Mór)"


[link]

2018. aug. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Huhh. ezt így nem értem.

Ki tudnád fejteni bővebben?

2018. aug. 31. 19:32
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Én tudok mondani egyet a múltamból, de kivételesen nem én kaptam hanem a sértett.

Bolti betörés, nem a helyszínen fogtak meg hanem utólag. Bár a balhét elismertem, de azt erősen vitattam hogy mennyi mindent vittem el a boltból. Sokkal többet mondott a "bolt", mint a valós, ebben kiemelkedő volt a cigaretta mennyisége. (nem mai történet, még volt cigi a boltokban)

A tárgyaláson az ügyvédem megkérdezte a boltvezetőt, hogy hogyan állapította meg a hiány mértékét?

Válasz: "leltárral".

Keresztkérdés: "És hány ember végezte a leltárt, és név szerint kik voltak? Már csak azért kérdezem, mert a helyszínelés után egy órával később már le is adta a rendőrségen a listát!"

Válasz: "Háááát lehet hogy pár dolgot csak megbecsültek."


Itt az ügyvéd szakértő kirendelését kérte a kár meghatározásához,aminek a Bíró helyt adott.

2018. aug. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 vagyok:

Tehát nagyjából az a "keresztkérdés", amire azért nem tudsz válaszolni mert ha megteszed, akkor meghazudtolod egy korábbi állításod. Ha erre időben rájössz, (mint a boltos) akkor a legegyszerűbb ha elismered hogy korábban hazudtál. A keresztkérdésnél a kérdező tudja hogy hazudsz, és direkt tesz fel ilyen kérdést.

2018. aug. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Keresztkérdések azok a kérdések, amik a korábban elmondottak mögöttes összefüggéseire kérdeznek rá, pontosítják őket stb. Az a lényegük, hogy ha igazat mondasz, akkor könnyű megválaszolni őket, míg ha hazudsz, akkor könnyen kibuknak a logikátlanságok. Például, hogy láthattad, hogy Peti lopta el a bőröndöt, amikor állításod szerint a szomszéd helyiségben voltál kártyázni azalatt, amikor az eltulajdonítás megtörtént.
2018. aug. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!