Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Facebook megosztászos jogi...

Facebook megosztászos jogi kérdések?

Figyelt kérdés

1. Youtuben adott egy zene, amit nem az eredeti szerző rakott fel, lehet más a klipp, lehet még a zene is kicsit módosított. HA az megosztom facebookon, akár nyíltan, akár zártan egy csoportban, az akkor most jogilag hol áll? Bűn, vagy nem, mert sokan osztanak meg összevissza zenéket, de én velük ellentétben szeretném is tudni mit csinálok.


2. Adott egy film, akár egy régi anime (pl: Dragon Ball Z). Abból kifotózok egy jelenetet, vagy akár a Narutoból, és mondjuk ráírok egy feliratot, memet csinálok belőle, vagy meghagyom simán, de a lényeg, MEGOSZTOM, "képes kommentként" használom, vagy zárt csoportban, esetleg chaten teszem közzé. Azzal követek el bűnt?


3. Adott egy zene, és egy dalszöveg. Készítek egy dalszöveg fordítást egy régi, vagy modern zenéhez (Kansas - Carry on My Wayward Son, vagy pl Avicii - Wake Me Up), és az eredeti dalszöveget feltüntetve az együttest, vagy az énekest, és a címet, kirakom az eredetit, és a magyart egy ZÁRT facebook csoportba, ahol csak én, meg csak a barátom van. Max még 1-2 embernek mutatom meg más csoportban. Nagyon sok amatőr dalszövegfordításos oldalt látok, nem tudom, most kérnek engedélyt, egyáltalán nekem kell valamilyen engedély a fentiekhez, vagy baj nem lehet belőle?


2014. febr. 23. 10:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha jól értem te itt a szerzői jogok kapcsán érdeklődsz.


Az interneten található tartalomért annak a feltöltője felel elsősorban. Tehát, ha te megosztasz egy meglévő tartalmat nem kell vizsgálnod, h az jogtiszta-e. Megteszi ezt helyetted a youtube.


Ha te állítasz elő tartalmat, (képet, szöveget) akkor annak már te vagy a szerzője, tehát te rendelkezel a szerzői jogi státuszáról. (lásd még: [link]

2014. febr. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!