Ilyen esetben ha beperelném az előző cégem mennyi eséllyel nyernék?
Szeretném leszögezni, hogy nem akarok pereskedni, normálisan váltam el tőlük, csak szeretnék minden eshetőségre felkészülni, ha esetleg addig nem kapnék munkát, amíg el nem fogy a tartalékom.
Engem a COVID első hullámával leépítettek. Normális hangvételben váltunk el a céggel, de már a kilépésnél sem ment minden zökkenőmentesen, mert a kilépőpapírjaimat nem a törvényileg megszabott 5 munkanapon belül kaptam meg, hanem simán kipostázták és visszaküldték a feladónak, ezért 3 hétig vártam rá. Majd később 2 hónapot csúsztak egy utólagos bónusz kifizetésemmel, mert ennyi időbe telt egy szerződést előásni a cégben...
Ami viszont tényleg problémát okozott nekem, hogy nem sokkal a leépítésem után nagyon megbetegedtem és szóltam erről egy volt kollégámnak akivel jóban voltam, aki kikérte a címemet a HRtől. Ezt ugye GDPR törvény szerint nem lenne szabad, de a HR kiadta a címemet neki és a volt kolléga egy péntek éjjel pár sör után hívatlanul átjött hozzám és nekiállt dörömbölni az ajtómon. Az egészből feszültség volt és őszintén nagyon kiakadtam, hogy a volt cégem csak így kiadta az adataim valakinek, aki később éjjel zaklatott és a barátaimat is belevonta ebbe, akik csak kellemetlenül érezték magukat a szituáció miatt. Később kiderült, hogy tényleg nagyobb gond volt velem és műtöttek, illetve intenzív osztályon voltam sokáig, ezért még mindig nem helyezkedtem el, a lyuk miatt az önéletrajzomban pedig nem is nagyon keresnek már a munkáltatók. Ha nem alakulnak jól a dolgaim mennyi esélyem van arra, hogy kompenzációt kapjak ezekért a hibákért, ha ezeket mind bizonyítani tudom levelezésekkel, tanukkal?
Két hét késlekedés miatt max a céget büntetik meg, te nem fogsz nyerni semmit mert ahhoz bizonyítanod kellene, hogy valami komoly hátrányt okozott számodra ez a késlekedés.
Az meg, hogy a zaklató ismerősöd a cégtől kapta meg az adataid... na azt szintén bizonyítani kellene, ami gyakorlatilag lehetetlen.
Szóval igen, nulla.
1. A papírjaid késése nem a cég baja, mert azzal, hoyg postázták, teljesítették a követelményeket.
2. A bónusz késedelmes kifizetése csak akkor lehet vita tárgya, ha a szerzödésben határidö van, hoyg meddig kell teljesíteni. Ha ehhez képest késtek, akkor esetleg késedelmi kamatot kérhetsz.
3. Azért meg, mert egy ügyintézö kiadta a személyes adatodat más valakinek, nem a cég, hanem az adott ember az, akit esetleg felelöségre lehet vonni, feltével ha egyértelmüen tudod bizonyítani.
Az meg, hogy nem folyamatos a munkaviszonyod- ha beírod a CV-be, hogy mütöttek, ezzel bezárul a lyuk. Mellesleg éppen a Covid miatt rengeteg ember nem kap azonnal másik munkát, nem egyedül te vagy így.
Sajnállak, de nem értem.
Az a bíróság első kérdése, hogy mennyi a kár?
A részeg havert felejtsd el. A bónuszokat késéssel kaptad meg, a késedelmi kamat a te jogod követelésed.
A kb 0,7%-os alapkamat két 12-ed része, már bocs, de ez tízen milliós összegnél volna érzékelhető.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!