Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Születési vezetéknév változtat...

Születési vezetéknév változtatásakor...? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szül. vezetéknév változtatásakor csak létező vezetékneveket (pl Szabó, Kis, Nagy, stb) fogadnak el a kérelemben? Vagy kitalált új szó is lehet?

Tudom, történelmi meg ilyeneket nem - elne kezdje leirni valaki ugyanezt-!!! nem arra vagyok kíváncsi, hogy mit nem, hanem hogy mit lehet?



2020. okt. 5. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Valamelyik déd-, vagy ükszülő vezetéknevét válaszd.

Ha mindkét szülőd felmenőit veszed, akkor a dédből van nyolc,

az ükből 16. Van bőven választékod.

Azt biztos, hogy engedélyezik. De meg kell indokolnod nyomósan, hogy

miért akarod megváltoztatni.

2020. okt. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Lehet olyan név is, ami kitalált, ha meg tudod indokolni, miért azt akarod.

A nagybátyám olyan névre változtatta, ami sehol sincs a családban sem, illetve nem is volt ilyen név, de mivel volt erre indoka, ezért elfogadták.

2020. okt. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Na, rendben. Erre voltam kíváncsi. Köszönöm a választ!


Már múlthéten beadtam a kérelmet, csak várnom kell.


Amint meg lesz az elbírálás leírom, hogy elfogadták -e vagy sem. Kiváncsi vagyok.

2020. okt. 5. 21:44
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Mi lesz az új neved?
2020. okt. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt nem szeretném leírni.
2020. okt. 5. 21:56
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
😕 jól van
2020. okt. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
Kitalált új szó nem lehet. Létező nevet kell választani. Kitalált abban az értelemben lehet, hogy te teszem azt Nagyatádi akarsz lenni, de ilyen nevű nincs a felmenőid között.
2020. okt. 6. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én írtam a nagybátyámat, neki olyan neve lett, mint a Nagyatádi, csak éppen nem lézetö település neve volt benne.


Mellesleg a 7-es nem tudom, honnan veszi, hogy az új, felvettt névnek szerepelnie kell a felmenök nevei közt. Ugyanis ilyen feltétel nincs, ez csak egy elég elterjedt téveszme!

2020. okt. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
Ha a 8-as megtanulna értelmezve olvasni, nem írna hülyeséget. Nem írtam azt, hogy feltétel lenne a felmenők névéi közül választani.
2020. okt. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!