A hagyatekitargyalason visszautasithatom az oroksegemet egy masik orokos javara? Vagy az osztodik a tobbi orokos kozott ?
Figyelt kérdés
2020. okt. 1. 17:50
1/4 anonim válasza:
Igen, lemondhatsz a többi örökös javára. Figyelj oda, hogy ezt akkor helyben le is írjátok és alá is írod.
Annak idején én lemondtam Apám halála után Anyám javára az örökségről. Mindezt a hagyatéki tárgyalást levezénylő hölgyike bólogatva megismételte, majd el is felejtette. Így arról kaptam a végzést arról, hogy én örököltem Apám után nem Anyám.
2/4 anonim válasza:
#1 de ő egy konkrét örökös javára szeretne, azt is lehet? A te eseted más, mert ha nincs gyereked, akkor eleve anyukád jönne utánad a sorban mint legközelebbi örökösöd.
3/4 anonim válasza:
Pár éve Változott a törvény. Amikor 2008-ban meghalt Apám, akkor le lehet mondani egy konkrét személy javára. Nálunk én és a nővérem voltak az örökösök. Én anyám javára mondtam le nem a nővérem és anyám javára.
4/4 anonim válasza:
Lemondhatsz az örökségről valaki javára, de ezt csak az örökhagyó életében teheted meg szerződéssel.
A hagyatéki tárgyaláson visszautasíthatod az örökséget, de itt már nincs beleszólásod abba hogy utána mi történik ha visszautasítottad.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!