Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha két arab menekültek itt...

Ha két arab menekültek itt születik gyereke az automatikusan magyar állampolgár lesz?

Figyelt kérdés
2020. szept. 30. 09:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez még az USA-ban sincs így.
2020. szept. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
40%
USA-ba úgy van, hogyha ott születik egy gyermek amelynek nem amerikai állampolgárok a szülei, akkor 3 hónap ott tartozkodás után kapja meg az állampolgárságot a született gyermek.
2020. szept. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%

2.-nak.


Már szerencsére nem.

2020. szept. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A wikipedian van oldal, mely orszagokban adnak szuletes jogan allampolgarsagot. Marmint ha a szulok nem allampolgarok az adott orszagban.
2020. szept. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Na, rakjuk tisztába a dolgokat.


Alapvetően minden ország állampolgársági törvényei két kategóriába esnek: "Jus sanguinis" és "Jus soli".


A "Jus sanguinis" országokban az állampolgárságot "öröklik" a gyerekek. Magyarország is ebbe a kategóriába tartozik, tehát magyar állampolgárságot csak akkor kaphat valaki születésekor, ha legalább egyik szülője magyar állampolgár. Hogy a kérdésre válaszoljak: nem, ha két arab menekült gyereke Magyarországon születik meg, akkor nem kap magyar állampolgárságot, csupán a szülei állampolgárságát örökli.


A Jus soli országokban nagyrészt ez ugyanúgy érvényes: a gyerekek öröklik az állampolgárságukat, viszont mindenki, aki az ország területén született, szintúgy megkapja az állampolgárságot születéskor. Az USA pl. ebbe a kategóriába esik: bárki, aki az USA területén születik, automatikusan az USA állampolgára, kivétel nélkül. A 2-es rosszul tudja, nem kell három hónapot az országban tartózkodni. Idézem az USA törvényét:


"The following shall be nationals and citizens of the United States at birth:

(a)a person born in the United States, and subject to the jurisdiction thereof;[...]

(e)a person born in an outlying possession of the United States of parents one of whom is a citizen of the United States who has been physically present in the United States or one of its outlying possessions for a continuous period of one year at any time prior to the birth of such person;"


Magyarul: Ha tegyük fel egy svéd állampolgár és egy magyar állampolgár gyereke az USA-ban születik, akkor az mind a három állampolgárságra jogosult. A svéd és a magyar állampolgárság Jus sanguinis elv alapján működik, az amerikai meg Jus soli alapján. Viszont ha egy amerikai meg egy magyar állampolgár gyereke Svédországban születik, az csak a magyar és az amerikai állampolgárságra jogosult, a svédre nem, feltéve, ha az amerikai állampolgár élt legalább egy évet az USA-ban a gyermek születése előtt.


Ezt tovább bonyolítja, hogy bizonyos országok nem ismerik el a kettős állampolgárságot. Japán például ilyen ország: ha egy japán állampolgár és egy magyar állampolgár az USA-ban születik, akkor ő hiába jogosult mindhárom állampolgárságra, a japán állam szemében ő csak és kizárólag japán állampolgár. Az USA szemében viszont ő egyszerre japán, magyar, és USA állampolgár.

2020. szept. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
43%

"Már szerencsére nem."


Pedig, de. Itt élek.

2020. szept. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
17%
3-5 is rosszul tudja. Csak akkor van így, hogyha az egyik szülő már állampolgár, ha egyik szülő sem állampolgár akkor 3 hónap. Tudom, mert most születtet gyerekünk és csak 3 hónap múlva fog kapni, ha 3 hónapon keresztül itt tartózkodik folyamatosan. Ha elmegyünk akkor már nincs ez az opció. Tök jó, hogy más országból okoskodtok látatlanba.
2020. szept. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
De még idézted is ezt, amit mondtam.... "Az egyik szülő állampolgár". Bírom amikor az ember saját magának mond ellent.
2020. szept. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%

"Ha tegyük fel egy svéd állampolgár és egy magyar állampolgár gyereke az USA-ban születik, akkor az mind a három állampolgárságra jogosult".


Nope. Az USA-ba csak akkor kapja meg, ha 3 hónapot ott él,tartózkodik, különben nem.

2020. szept. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%
7-es, a törvény az törvény, és ott nincs ilyen három hónapos kitétel, sőt, elég direkt kimondja, hogy MINDENKI, aki az USA területén születik, automatikusan állampolgár. Kerestem a Cornell adatbázisában, hogy van-e ilyen törvény, és én nem találtam. Ha tudsz valami jogi dokumentumot felmutatni, ahol le van írva ez a három hónapos tartózkodási kritérium, én elfogadom, de abban biztos vagyok, hogy a gyereked akkor is kaphatna amerikai útlevelet, ha most leléptek, de az anyakönyvi kivonatán rajta van, hogy az USA-ban született.
2020. szept. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!