Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Másik örökös által támadható-e...

Másik örökös által támadható-e ez a felállás?

Figyelt kérdés

Nagyszülők 2 évvel ezelőtt eladták ingatlanjukat.


Az egyik fél elhunyt, ezért a másik fél az egyik leendő "örököst" társtulajdonosnak szerződtette a banknál, ahol előtte a nagyszülők voltak társtulajdonosok.


A bank tájékoztatása szerint nem képzi hagyaték tárgyát az adott számla összege, mert a nagymama volt a fő számlatulajdonos, ő él, így ennek a banknak a szabálya szerint egymás kedvezményezettjei voltak, illetve úgy rendelkezik, ahogyan szeretne.



2020. szept. 23. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A dolog egyértelmü, a mama az egyik családtagnak akarja juttatni a számláját, ez az ö döntése.

Másik örökös nincs, mert ez a számla nem része az örökségnek!

2020. szept. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2020. szept. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem. A mama azt csinál a számlájával, amit akar.
2020. szept. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az öröklés arra vonatkozik amikor már meghaltál és a halálod pillanatában lévő vagyonoddal mi lesz. Ha már életedben odaadtad valaki másnak a vagyonodat, akkor azt nem örökli senki.


Akkor lehetne maximum megtámadni, ha a mama nem beszámítható lenne, vagy ilyesmi.

2020. szept. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A papa halálakor lennie kellett hagyatéki tárgyalásnak, ott nem került elő ez a számla?
2020. szept. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Halálakor még ő volt a tulajdonostárs, utána az ő "helyére" került a másik személy. (Aki egyébként örökös-lenne, másik 2 személlyel.)


Hagyatéki még eztán lesz, de mivel a bankszámla nemképzi hagyaték tárgyát- a bank szerint, ezért nem is biztos,hogy lesz..maximum,ha végrendelet kerül elő

2020. szept. 23. 17:29
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a bankszámla nem a hagyaték része, akkor nincs miről beszélni. A mama azt csinál a saját pénzével, amit akar.
2020. szept. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
32%

Az, hogy valami MÉG nem képezi a hagyaték részét, nem jelenti azt hogy nem is kerülhet bele. Pontosan erre van a hagyatéki tárgyalás, hogy kiderüljenek dolgok. Ha ilyen problémád van akkor ELŐTTE fordulj az illetékeshez és próbáld meg tisztázni az ügyet. A hagyatékba az elhunyt tulajdona kerül bele. Ha a számla akkor az ő tulajdonában volt - társként - akkor ezen nem változtat, hogy UTÁNA más lett a társtulajdonos, mert a halálakor még az övé volt. Ezzel az erővel a házat is át lehetne íratni az elhunytról valaki másra, csak úgy, hogy aki életben maradt az ezentúl őt nevezi meg társtulajdonosnak 50%-ban. Ezt nem is lehet, mert hülyeség lenne. Ha rosszul vették fel a hagyatékot, akkor azt javítani kell.

" a jegyző a hozzá becsatolt iratok alapján és a felek meghallgatása után elkészíti a hagyatéki leltárt."

Vagyis a jegyző csakis azokból készíthet hagyatéki leltárt amit átadnak neki, hogy a hagyaték része. Ha valami nem került bele akkor a jegyzőnél kell ezt jelezni és kérni, hogy a hagyatéki leltárba ez is kerüljön bele. A jegyző tud a nagymamához fordulni azzal, hogy az elhalálozás napjával hozzon banki kimutatást a számláról, mennyi volt rajta amikor még a nagypapa volt a társtulajdonos.

"A közjegyző a jegyző által elvégzett hagyatéki leltározást követően, a jegyző által a közjegyzőnek megküldött hagyatéki leltár alapján kezdi meg a tárgyalás előkészítését. "

Ha a jegyző nem reagál, akkor a közjegyzőhöz kell fordulnod és a segítségét kérned.

[link]

Amúgy a nagyi tényleg azt csinál a pénzével amit akar. Ha tehát azt hozzák ki hogy nem számít hogy a halálakor a nagyapa volt a társtulajdonos, akkor ezt el kell fogadnod.

2020. szept. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azt értem, hogy a papa halálakor ez a papa és a mama közös számlája volt, de ilyenkor a számlán lévő pénzt a hagyatéki eljáráskor úgy kezelik, hogy a fele a papáé volt, és szétoszlik az örökösök között. (Ez tuti, nagyapám halálakor így volt. A felesége is kapott a nagyapám részéből, de nem az egészet.) A másik fele marad a mamáé, ahhoz azt ad hozzá tulajdonostársnak, akit akar, de szerintem a halálakor ezt is úgy kezelik, hogy a fele volt az övé (ebben nem 100% vagyok biztos, mert a papával házastársi vagyonközösség állt fenn köztük, a gyerekével (?) viszont nincs ilyen, szóval nem tudom).

Az öröklési törvényeket nem a bank dönti el. A hagyatéki eljáráson fel kell vetni ezt a témát, ne azért ess el az örökségedtől, mert egy banki ügyintéző lusta volt kinyomtatni egy papírt.

2020. szept. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, ez így stimm.

A bank tájékoztatása szerint azért nem képzi hagyaték tárgyát, mert az ő szabályzatuk szerint a társtulajdonosok automatikusan egymás kedvezményezettjei. Tehát most a mamáé minden. Pontosabban a társtulajdonossal együtt az övéké minden. De ez a többi örökös szempontjából vajon támadható-e..

2020. szept. 23. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!