Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetésre lehet...

Milyen büntetésre lehet számítani, ha egy élelmiszerboltban néhány száz, maximum kétezer forint értékben lopok?

Figyelt kérdés

2020. szept. 11. 14:34
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megpróbálok az önkormányzattal beszélni, illetve kutatok ilyen jótékonysági szervezetek után! Köszönöm!

Egyébként Pesti vagyok.

2020. szept. 11. 15:38
 12/26 anonim ***** válasza:
87%
Ha éppen nincs pénzed kajára, guglizz rá az "ingyenes ételosztás Budapesten" címszóra, én már ki is kerestem egyet, Népliget Planetárium mögött 12.00-13.00 között minden nap osztanak meleg ételt a rászorulóknak.
2020. szept. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kevésért nem hínak rendőrt még csak szabálysértés sem. Lopkodj csak nyugodtan. De pl ha hajléktalannak öltözől és nem zuhanyzol hetekig, akkor nem hívnak nagyobb esetben sem rendőrt, mert úgysem tud mit kezdeni veled


Olyat is hallottam, hogy hajléktalan tescoban elkezdett felvágottat zsömlével a helyszínen fogyasztani. Nem hívtak rá rendőrt

2020. szept. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Pl ha csizmába izzasztod a lábad otthon egész nap majd egy kis cipőbe mész lopni, akkor tuti azt hiszik hajléktalan vagy
2020. szept. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Logikus: éhezel, nincs munkád, de mi az amit csinálsz pénteken napközben? A gyk-ra írsz, hogy megkérdezd mi lesz ha lopsz. Nem mész el keresni munkát, nem állsz ki koldulni, nem jársz üzletről üzletre, házról házra, hogy hol tudsz segíteni akár alkalmi munkában, hanem a gyk-ra írsz, hogy éhezel. Ettől biztosan elmúlik az éhséged.
2020. szept. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
30%
15ös tipikus az a pszichologiai eset amikor a sajnálni való embert kezdi el vádaskodni nehogy rossz érzés legyen saját magának.
2020. szept. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Igazából csak próbáltam mérlegelni, de egyértelműen nem megfelelő gondolat volt.

Egyébként hihetetlen, de becsengetett a szomszédom, aki egy idős özvegy hölgy, és megkérdezte, hogy nem kérek lencsefőzeléket, mert végül nem jöttek az unokái, és így meg fog romlani. Nem fogok hazudni: miután elment teljesen összeomlottam és elsírtam magam.

2020. szept. 11. 17:31
 18/26 anonim ***** válasza:

16: mert az jobb, ha azt írom, hogy jaaaajteszegééény, jajjdeszörnyű, jajajajajajjj?

Én ha éheznék, biztosan nem a gyk-ra írogatnék és azon törném a fejemet, hogy hogyan tudnék lopni anélkül, hogy lecsuknának. Ehelyett 1) elmennék munkát keresni. Bármilyet, ami fizet akár pénzt, akár kaját 2) Elmennék koldulni, kéregetni 3) Elmennék a non-profit szervezetekhez (Vöröskereszt, buddhisták, stb.)

Azzal, hogy otthon ülök és netezek, a gyk-ra írogatok, biztosan nem fog megoldódni a problémám.

Ha mégis valamilyen okból nem tudnám jobban eltölteni az időmet a gyk-ra írás helyett, akkor nem azt kérdezném, hogy hogyan tudok lopni, hanem tanácsot kérnék, hogy mit tegyek ha nincs munkám és nincs pénzem és ennem kell valamit, mit javasolnak mások.

Aki nem jajong, hogy jajjteszegény, jajjmosmilesz, az már pszichológiai eset? Jól néznénk ki, ha mindenki akinek nincs pénze lopni járna.

2020. szept. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Fenéket nem hívnak rendőröket. Már évek óta sikeresen kiharcolták az áruházak, hogy eltűnjön ez a megélhetési lopás. Pár éve a cigók nagyon sok áruházat taszítottak a csőd szélére, ózdi Tesco is sokat szívott vele, hogy reggel, délben, este a cigók fogták, bementek, zabáltak egy jót a péksüteményekből, majd oda büffögték a biztonságiőrnek, hogy megélhetési lopás, rendőrt meg hiába hívtak ő is ugyanezt mondta. Nem ért el X ezer forintot a kár simán megélhetési lopás volt. Ezt az összeget jó pár éve viszont drasztikusan lecsökkentették.

Már a kétezer forint is szerintem benne van a tételben, elkapnak bevisznek egy szobába míg megjönnek a rendőrök majd eljárást indítanak ellened. Emellett hosszú időre ki leszel tiltva a boltból/áruházból.

2020. szept. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
"sikeresen kiharcolták az áruházak, hogy eltűnjön ez a megélhetési lopás" Nem létezik és soha nem is létezett olyan büntetőjogi kategória, hogy "megélhetési lopás" és ezért nem csináltak semmit. Értékhatár ma is van a szabálysértés és a bűncselekmény között. Ne keverd a szezont a fazonnal. Mindig hívtak rendpröket és a rendőrök is mindig intézkedtek. Az más kérdés, hogy ha szabálysértés történt és történik, akkor nem kerül bíróság elé, nem zárják börtönbe az illetőt. Ha visszaeső, akkor már akár börtönbe is kerülhet. Ahogyan akkor is ha rablásnak minősítik a lopást. Lásd azt, aki egy kakaóscsiga lopásért 15 hó fogházat kapott.
2020. szept. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!