Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik az a jogszabály, amely...

Melyik az a jogszabály, amely az egészségügyi adatok védelméről szól?

Figyelt kérdés

Nem vagyok jártas a témában, nem jogi szakon vagyok, ha valaki jobban ért hozzá esetleg...

Van olyan paragrafus, amely kimondja, hogy kinek és milyen joga van ahhoz, hogy tudja, hogy milyen gyógyszereket szedek? Egyetemen kell ilyen az ösztöndíjhoz, az orvosi papíron kitakartam a gyógyszerek neveit, így viszont nem fogadják el, mert hogy ezt is látniuk kell. Ehhez semmi közük, és eddig mindig elfogadták így, most nem tudom, hogy ezek az új személyek miért kötnek bele. De nem fogom ezt kiadni, legyen nekik elég, hogy az orvos igazolta, hogy betegségre x értékben rendszeresen szedek gyógyszert. Van valami jogszabály, ami kiterjed az ilyen fajta személyiségi joghoz és ezt csatolni tudnám a visszaküldött kérvényhez?


2020. szept. 9. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Szerencsére egyik sem. És nem is értenék egyet egy ilyen létrejöttével vagy bárminek a cenzúrázásával.
2020. szept. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2020. szept. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ezt én is megtaláltam. Csak ebben kellene segítség, melyik vonatkozik arra, hogy egy egyetemi HÖK szervezetnek ehhez nincs közé (semmilyen egészségügyi ellátást nem nyújt, se nem katonai/honvédelmi szerv), főleg úgy, hogy a családtagokról is kérik, akik viszont nem egyeznek bele, még az is sok, hogy a konkrét betegség szerepel a papíron. De hogy a gyógyszerek is, azt már nem adom ki.


Ez lehet a 23. § (1) bekezdés?

2020. szept. 12. 02:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Gdpr
2020. szept. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!