Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megbüntethetnek, amiért...

Megbüntethetnek, amiért megengedtem hogy a 15 éves lányom a nagykorú barátjával éljen?

Figyelt kérdés

Úgy tudom csak 16 éves kortól a gyámügy engedélyével hagyhatná el a "szülői házat".A lány 4 hónap múlva tölti be a 16 évet.

Szó sincs arról hogy elzavartam volna vagy hasonlók.

Szerető családban éltünk,megvolt mindene,anyagilag és lelkileg is mellette álltunk.

Sajnos nehéz kordában tartani,elég öntörvényű lány.Régebben sokat szökdösött,mindig a rendőrség hozta haza.Szabad életet akar élni,lázad,pedig tudja ő is hogy hivatalosan nem tehetné meg.

Megengedtem hogy összeköltözzön a barátjával,mert szerettem volna elkerülni azt hogy minden nap a rendőrséggel kelljen kerestetni,nem akartam procedúrát a hatóságokkal.

Napi kapcsolatban vagyunk a lányommal,a barátja dolgozik,szereti,jól megvannak.És tőlem (anyától) nem is élnek messze.Anyagilag is támogatom,tartjuk a kapcsolatot,nincs "elhagyva" a gyerek.

Ennek ellenére a gyámügy/családsegítő nem tud erről.

Bajba kerülhetek,mint szülő,ha a hivatalok tudomására jut?



2020. aug. 21. 09:04
1 2
 11/20 anonim válasza:
34%
Nem 16 éves korban kezdődik a nevelés drágám, hanem csecsemőkortól. Arról nem más tehet hogy nem nevelted a gyereked mikor még formálható volt. 15 évesen férjhez menni a cigányoknál szokás. Egy jól nevelt gyerek nem csinál ilyet, egy jó szülő nem enged meg ilyet.
2020. aug. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
62%
Nem nevelési tanácsokat kért a kérdező. A Kérdés az volt legális -e megbüntethetik-e érte. sZÓVAL MENJ MÁSHOVA KÖTEKEDNI.
2020. aug. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Persze,arra vigyázok hogy ne legyen terhes.Köszönöm a segítséget.
2020. aug. 21. 09:41
 14/20 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk romák.Nem ment férjhez sem...és így van nem nevelési tanácsokat kértem hanem konkrét választ a kérdésemre.Köszönöm annak aki rendesen válaszolt.
2020. aug. 21. 09:42
 15/20 anonim ***** válasza:
70%

Sajnálom biztos elrontottam valamit a linkel , nemsokára újra próbálkozom.


A lényege: az érvényes jogszabályokban foglaltak szerint nem esel a büntetendő kategóriába.

2020. aug. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
2020. aug. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Sussygold válasza:
A férjem fia 16 éves és egy lányhoz költözött aki ugyan annyi éves mint ő. Ezzel sincs semmi baj
2020. aug. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ha van egy 13 éves gyereked és a barátnőjénél alszik akkor megbüntetnek? 6 évesen én is aludtam havernál a szomszédba. Megbüntetnek? Nem.
2020. aug. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem hinném hogy lenne jogilag gond belőle, de én ettől függetlenül nem engedném meg neki. Elsősorban, mert kiskorú, másodsorban nagyon fiatal még, ilyenkor gyakran csak "fellángol" a kamaszok érzelmei. Ha meg valóban igazi szerelemről beszélünk (fiatal korban is előfordulhat), akkor is járjanak egyenlőre, majd az idő eldönti.

Én inkább megpróbáltam volna pszichológiailag hatni rá, elbeszélgetni vele.

2020. aug. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Gyerekkorában kellett volna megnevelni.

Az ilyen minek vállal gyereket? Az apja mit szól hozzá? 15 évesen odadobod egy 2x annyi idős pasinak...gratula. szép család lehet. Lázad, mi? Tanulni gondolom már nem akar, minek ha k*rvulhat...

2021. jún. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!