Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megbüntethetnek, amiért...

Megbüntethetnek, amiért megengedtem hogy a 15 éves lányom a nagykorú barátjával éljen?

Figyelt kérdés

Úgy tudom csak 16 éves kortól a gyámügy engedélyével hagyhatná el a "szülői házat".A lány 4 hónap múlva tölti be a 16 évet.

Szó sincs arról hogy elzavartam volna vagy hasonlók.

Szerető családban éltünk,megvolt mindene,anyagilag és lelkileg is mellette álltunk.

Sajnos nehéz kordában tartani,elég öntörvényű lány.Régebben sokat szökdösött,mindig a rendőrség hozta haza.Szabad életet akar élni,lázad,pedig tudja ő is hogy hivatalosan nem tehetné meg.

Megengedtem hogy összeköltözzön a barátjával,mert szerettem volna elkerülni azt hogy minden nap a rendőrséggel kelljen kerestetni,nem akartam procedúrát a hatóságokkal.

Napi kapcsolatban vagyunk a lányommal,a barátja dolgozik,szereti,jól megvannak.És tőlem (anyától) nem is élnek messze.Anyagilag is támogatom,tartjuk a kapcsolatot,nincs "elhagyva" a gyerek.

Ennek ellenére a gyámügy/családsegítő nem tud erről.

Bajba kerülhetek,mint szülő,ha a hivatalok tudomására jut?



2020. aug. 21. 09:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem nyom fel valamelyik rosszakaród, akkor nem hiszem.
2020. aug. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
De arra vagyok kíváncsi hogy ha mégis kiderül,akkor mi lenne a következménye?
2020. aug. 21. 09:13
 3/20 anonim ***** válasza:
2020. aug. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha te mint szülő megengeded, akkor nem büntethetnek meg. A 16 éves kor és gyámhatósági engedély arra vonatkozik, ha a szülők nem egyeznek bele.


Ha úgy lenne, ahogy mondod, akkor senki nem élhetne bentlakásos iskolában vagy kollégiumban, aki még nem 16 éves, pedig tudjuk, hogy sok ilyen is van.

2020. aug. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
45%
Kénytelen lennél normisan megnevelni a gyereked.
2020. aug. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Sajnos nem lehet megnyitni a linket
2020. aug. 21. 09:25
 7/20 anonim ***** válasza:
53%
Kénytelen lennél nem beszólni a kérdezőnek.
2020. aug. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

16 évesen,majdnem nagykorúként már nem tudom nevelni/formálni,lehetetlen.

Ha egyszer nem hallgat senkire...

2020. aug. 21. 09:26
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat
2020. aug. 21. 09:27
 10/20 anonim ***** válasza:
semmi gond nem lesz belőle mivel 14 év felett van tehát a beleegyezési korhatárt elérte, ha tényleg úgy gondolod hogy rendes a srác akkor hagyd rájuk. Arra készülj fel hogy ilyen korban nagyon termékenyek a lányok és a legkisebb malőr is egy nem kívánt terhességhez vezethet, tehát esélyes hogy idő előtt nagypapa lesz belőled.
2020. aug. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!