Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit követ el, aki egy út...

Mit követ el, aki egy út szélén álló idegen autóba beül, miközben a sofőr is bent van?

Figyelt kérdés
2020. aug. 18. 12:12
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:

"Meg olyan hülyeséget írsz, hogy valami "gyengébb szabály". Ilyen nincs, minden szabályt be kell tartanod, ami rád vonatkozik."


Mondom, hogy semmi közöd a joghoz. A jogban vannak szabályok, amik felülírhatnak más szabályokat. A felülírt szabály gyengébb, és figyelmen kívül hagyandó.

2020. aug. 18. 16:06
 22/45 anonim ***** válasza:
Ez így megint nem igaz. Olyan van, hogyha jogszabályok ütköznek, akkor van azoknak egy hierarchiájuk, és az alapján kell dönteni. Pl. kormányrendelet és miniszteri rendelet ellentétes dolgot követel meg egy adott helyzetben, tehát egyszerre nem tudsz mindegyiknek eleget tenni, akkor a kormányrendeletet kell betartanod. De ha az egyik megenged valamit, a másik meg tiltja, akkor a lényeg az, hogy van olyan szabály, ami tiltja azt, tehát nem teheted meg.
2020. aug. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
Ja, és a fenti példában a miniszteri rendeletnek csak azt a pontját nem kell alkalmaznod, ami ellentétes a kormányrendelettel. A többit köteles vagy betartani. Tehát szó nincs arról, hogy egy egész szabályt figyelmen kívül hagyhatsz, mert van benne olyan elem, ami nem koherens magasabb szintű jogszabályokkal.
2020. aug. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 Micimacko67 ***** válasza:

Kérdező, bocs..de én már elvesztettem a fonalat...

Mire szálltál fel/ültél be? Mi volt ezzel a problémád?

Próbáld mar meg szép, kerek, érthető módon leírni!

2020. aug. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
Arra képtelen....
2020. aug. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:

Semmire nem szálltam fel, de szerintem a magyar törvények megengedik a tömegközlekedés ingyenes használatát.

Véleményem szerint jogosulatlanul beülni egy járműbe egy megítélés alá kell tartozzon, függetlenül a jármű tulajdonosától vagy méretétől. Miben más a birtokháborítás, ha én a szomszéd kis piros Suzukijában vagy a BKV nagy kék Ikarusában követem el?

Igen, a törvények valóban megengedik a BKK-nak, hogy egyoldalúan szabályokat hozzon, de olyan szabályt nem hozhat, hogy a birtokháborítás mostantól bliccelés.

2020. aug. 18. 16:38
 27/45 A kérdező kommentje:
Olyan szabályt se hozhat a BKK, hogy a buszra fújt graffiti a törvényhez képest kétszeresen büntetendő.
2020. aug. 18. 16:43
 28/45 Micimacko67 ***** válasza:
Kérdező te utazni szeretnel vagy az álló járműben ücsörögni?
2020. aug. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:
Én szeretek idegen járművekben ülni, mert kényelmes a kárpitjuk. Az, hogy mozog-e, már nem rajtam múlik.
2020. aug. 18. 16:48
 30/45 Micimacko67 ***** válasza:
Szerintem próbálj meg egy fekete BMW hátsó ülésén ücsörögni...jó egészseģet kívánok hozzá!
2020. aug. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!