Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit követ el, aki egy út...

Mit követ el, aki egy út szélén álló idegen autóba beül, miközben a sofőr is bent van?

Figyelt kérdés
2020. aug. 18. 12:12
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
Ha a sofőr jóváhagyásával történik, akkor semmit.
2020. aug. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:

Direkt azért írtam oda, hogy idegen autó, mert tudtam, hogy egyesek olyan "kreatívan" fognak válaszolni, hogy a saját autójába bárki beülhet.

De nem voltam elég körültekintő, azt is oda kellett volna írnom, hogy a sofőr jóváhagyása nélkül.

2020. aug. 18. 12:27
 3/45 Micimacko67 ***** válasza:

Attól függ, hogy az első ülésre vagy a hátsó ülésre akar beülni....

Nagyon nem mindegy...

2020. aug. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
Miért?
2020. aug. 18. 13:23
 5/45 Micimacko67 ***** válasza:

Miért?

Ó ez egyszerű...a sofőr egyből szájba vág-e vagy egy kicsit tornáznia kell, hogy hátra nyúljon...

Egyébként miért kérdezed kb 1 héten belül kétszer ugyanazt?

Pár napja volt egy kb hasonló kérdés...

2020. aug. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

Én biztos nem kérdeztem ilyet, de megmutathatod, ha volt már.

Ha kapok szakszerű, jogászi választ, akkor elmondom a kérdés okát.

2020. aug. 18. 13:31
 7/45 anonim ***** válasza:
Magánlaksértés
2020. aug. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
Mivel az autó nem lakhely, ezért 7-es válasz szerintem nem jó, de egy ezzel rokon fogalom jó lehet: birtokháborítás. Vagyis ahhoz hasonló eset, mintha bemenne a kertedbe és ott álldogálna. Ha nem tapos le semmit, nem visz el semmit, akkor is jogod van kizavarni onnan, mert más tulajdonába önhatalmúlag nem mehet be. Nyilván, ha önként nem távozik, rendőrt is hívhatsz.
2020. aug. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert szerintem ez ugyanaz a helyzet, mintha felszállnék egy BKV buszra jegy nélkül. Ha a sofőr nem zavar ki, akkor be is utazhatom a várost.
2020. aug. 18. 14:33
 10/45 A kérdező kommentje:
És tudom, hogy a BKK üzletszabályzatában benne van, hogy a felszállástól kezdődően szerződésben állok velük, de ez gyengébb szabály.
2020. aug. 18. 14:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!