Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit követ el, aki egy út...

Mit követ el, aki egy út szélén álló idegen autóba beül, miközben a sofőr is bent van?

Figyelt kérdés
2020. aug. 18. 12:12
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
De akkor máris ott vagyunk, mint amit 1-ben írtam. Vagyis a sofőr jóváhagyásával marad az autóban.
2020. aug. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:
Így van. Buszra szálláskor beültem egy idegen járműben és a sofőr nem zavart ki, tehát maradhatok. És nem kell jegyet se lyukasztanom, mert idegen autóban se kell jegyet lyukasztanom.
2020. aug. 18. 14:40
 13/45 anonim ***** válasza:

Az előbbit a 9-re írtam.

De most már tényleg nem értem, hová akarsz kilyukadni.

A közlekedési társaságnak van üzletszabályzata, amiben az utazás díja is szerepel. Ha azt megfizeted, ill. mentes vagy a díjfizetés alól, akkor utazhatsz legálisan. És nyilván csak olyan buszra szállhatsz fel, ami indulni fog, és a sofőr már engedi a leendő utasoknak a felszállást.

2020. aug. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:

Hát azon esetleg lehet vitatkozni, hogy indulásig nem vagy-e köteles jegyet lyukasztani, de utána mindenképp.

Az idegen autóban a sofőr szabja meg, ki és milyen feltételekkel utazhat. A buszon a cég üzletszabályzata. Mivel aszerint lyukasztanod kell jegyet (vagy bérlettel rendelkezni, vagy a mentesség feltételeivel rendelkezned), ezért természetesen, legkésőbb induláskor köteles lettél volna lyukasztani.

2020. aug. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:
De ha egyszer birtokháborítást követek el a felszállással, akkor nem varrhatnak a nyakamba még egy jegy nélkül utazást is.
2020. aug. 18. 14:49
 16/45 anonim ***** válasza:

Miért ne követhetnél el egyszerre, vagy egymás után több szabálytalanságot?

Másrészt ha az a busz indulásra várt, emiatt engedték fel az utasokat, akkor nem követtél el birtokháborítást.

2020. aug. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:
Befejeznéd ezt, hogy a busz indulásra várt? Rohadt fárasztó vagy.
2020. aug. 18. 15:01
 18/45 anonim ***** válasza:

Próbálkozz az értő olvasással.

"HA a busz indulásra várt"

Ha nem, akkor az első mondatomat kell csak figyelembe venni.


Amúgy, ha nem írod le a részletes körülményeket, akkor természetes, hogy a válasz nem minden mondat adekvát. Az elején még magánszemély személyautójával indítottad a kérdést, most meg azon pattogsz, miért nem találom ki magamtól, hogy a buszra ugyan felszállhattál, de az nem indulásra várt, hanem ..... hanem mi a fészkes fenére? És akkor miért engedtek föl rá? Csak téged engedtek föl, vagy egyszerűen nyitva volt az ajtaja és bárki felszállhatott? Vagy közben kiderült, hogy nem az a busz megy arrafelé, ezért kellett volna mégis leszállni? Vagy valami egész más volt, amit gondosan titkolsz, mert kiderülne, hogy nemcsak blicceltél, de még tirpák is voltál a buszvezetővel meg az ellenőrrel?

2020. aug. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:
Ha jól sejtem távolról sincs közöd a joghoz.
2020. aug. 18. 15:36
 20/45 anonim ***** válasza:

A jogi választ megkaptad 8-asban.


Addig az se került szóba, hogy buszon történt a .... nem is derült ki micsoda. Addig magánautóról volt szó.

Kérsz valamiről választ, aztán azt próbálod alkalmazni egy egészen más helyzetre. És utána azt gondolod, hogy valami joghátrány ért. Meg olyan hülyeséget írsz, hogy valami "gyengébb szabály". Ilyen nincs, minden szabályt be kell tartanod, ami rád vonatkozik. Ha utazol, akkor az arra vonatkozó szabályokat is.

Egyébként valóban nem vagyok jogász, habár évekig jogszabályok alkalmazásával foglalkoztam hivatalban, tehát azért tök laikusnak sem mondanám magam.

2020. aug. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!