A támadóhoz támadás után odamehet a sértett és megkérdezheti tőle, hogy miért történt a bántalmazás, vagy már ez is a jogtalanság talaján áll?
Ha tanulmányozzuk a magyar jogos védelem törvényt, láthatjuk, hogy a "kihívás elfogadása" esetén mindkét fél jogtalan, és egyikük sem hivatkozhat jogos védelemre. Példának számos elemzés olyasmit hoz fel, hogy pl a támadó és a sértett kimegy a szórakozó hely elé és ott "lerendezik". És ebben az esetben a sértettből is támadó lesz, bármi is történjék, mert az hogy önszántából kimegy, az már a jogtalanság talaján áll.
Nos, akkor ezt hozzuk egyenesbe röviden, szóval ha jól értem, a btk. és a be. gyakorlata szerint ha engem megtámadnak, majd ezután én a támadó után sétálok, bármilyen létező indokkal, az már azt jelenti, hogy én 100%-ig biztosan meg szeretném torolni egy támadással. Tehát fel se merül az, hogy nem szeretném. (??)
Nos, én nem tudom pontosan, hogy ezt tényleg így kell-e értelmezni, de ha igen, akkor sajnos nem tudom szépíteni a dolgot, és bocsánat, hogy így mondom, de akkor a jogalkotó úgy gondolja, hogy Magyarország 9,5 millió proliból áll, akik nem ismerik a megbeszélés és békülés fogalmát.
Specifikusan arra volnék kíváncsi, hogyha mondjuk egy étteremben egy fazon leordítja a kislányomat hogy h**e p**a, megpofozza őt, majd azt mondja nekem, hogy "gyere ki a teraszra", majd kimegy, akkor nekem jogom van-e tőle egyáltalán megkérdezni, hogy miért lett mérges?
(Gondolom érthető, ha úgy gondolom, hogy ha törvényi kötelességem a helyemen maradni, az nettó jogfosztás.)
Esetleg milyen alternatívák léteznek? Pl feltett kézzel, tanúkkal lehet csak utána menni megbeszélni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!