Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A trianoni, majd párizsi...

A trianoni, majd párizsi békeszerződés tényleg érvénytelen?

Figyelt kérdés

Mivel állítólag az szerepel benne, hogy különböző kisebbségi jogokat kell adni, nem is keveset, pl. az a minimum, hogy az etnikai összetételt nem szabad megváltoztatni erőszakosan. Kitelepítették ugye a svábokat, románokat telepítenek magyar városokba, elűzik a magyarokat, ezerféle trükköt használnak, magyarellenes intézkedések, történelemoktatás, Szerbiában 45-ben ölték a magyarokat, stb. És ha ezt a kitételt megszegik, fel lehet bontani a szerződést.

Bár amúgy is ezer sebből vérzik, pl. a jogban van olyan, hogy arányosság elve. Nem lehet csak úgy elvenni egy ország 70%-át, csak mert elvesztett egy értelmetlen háborút, amiben ötödrangú szereplő volt...



2020. aug. 1. 11:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
63%
100 év is megvolt, azt hittem, utána lenyugszanak ezeka trinaonos nyafogások.
2020. aug. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
19%
na majd gyün a mihazánk aszt nem lesz többet trijanon
2020. aug. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
18%

Nem olvasom végig a válaszokat, mert amiket elolvastam, csak fejtegetés. A kérdésed is fura. De itt az én válaszom:


A trianoni "békét" valóban felülírta a párizs-környéki "béke", pontosabban a müncheni egyezmény, amihez a volt antant hatalmak is "áldásukat" adták.


Elviekben a trianoni szerződésben voltak "garantált" jogok a kiebbségekre vonatkozóan, de ez gondolom csak mese habbal szöveg lehetett. Lásd, gyulafehérvári egyezmény....


A Párizs környéki békerendszer még szemetebb volt, és a mese habbal szöveget is kivették belőle, plusz pár bozótost elcsatoltak meg még három falut.

Ennyi

2020. aug. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
24%

Még annyi, hogy valóban nem fog semmi történni, ha ezt és azt valaki, vagy valami ország megtesz, ha a nemzetközi közösség nem ismeri el.


Ha történne határváltoztatás bárhol a világban, de főleg Európában, akkor az azt jelentené, hogy más országok határai is vitathatóak lennének. Ebbe pedig senki sem megy bele, hiszen a II. vh utáni "rend" felborulása lenne. Ezt pedig nem akarja senki.

2020. aug. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!