Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Iskolában készített project,...

Iskolában készített project, alkotás stb szellemi/jogi tulajdonosa én vagyok?

Figyelt kérdés
Félreértés elkerülése végett nincs tanulószerződés, egy sima állami suliról van szó és nem magánképzésről ahol lenne ilyesmi.
2020. júl. 21. 17:46
A kérdező szavazást indított:
A mi tulajdonunk.
Az iskola tulajdona.
9 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Nem tudom. Nekem is sokszor készítenek a diákjaim különféle munkákat, én az ő tulajdonukként gondolok rájuk, ellenben ha beadták, akkor nekem meg vannak kötelezettségeim, amik miatt van amit meg kell tartanom X éven keresztül, hiszen osztályzatot kaptak rá. Bár én amit csak lehet visszaadok, mert amiből nálam van 72 db, az annak aki készítette csak 1 és nyilván számára fontosabb lehet a megőrzése.

Azonban ha szeretném a szülők felé igazolni az osztályzásaimat, akkor meg nálam kellene, hogy legyen minden munkájuk, a dolgozataik is, meg a beadott projekt munkáik és alkotásaik is, legalább amíg a félév le nem zárul.

Ettől még szerintem nem lesz az iskola tulajdona, csak nem adhatja vissza a pedagógus, hiszen más irányba is fel kell tudni mutatnia később.

De hogy jogilag hogyan lenne helyes, azt megvallom, nem tudom, tanárként sem. Ez nyilván az én hibám.

2020. júl. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem a Tiéd. Amit pl Egyetemi tanulmányaid alatt az Egyetemen belül csinálsz annak a joga az Egyetemé is. Ezt tanították is nekünk mérnökin a jog kurzus alatt. Ha otthon csinálsz valamit függetlenül az Egyetemtől akkor az a Tiéd, de ha már Egyetemen belül csinálsz és felhasználod az eszközöket is akkor már nem csak a Tiéd.
2020. júl. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%

Aki amit csinál, az az övé.

Az egyetemen alkotott dolgok esetében is ez van.

Ha a produktumhoz fel lett használva számottevő anyag, gép, energia, amit az oktatási intézmény adott, akkor annak költségét fel lehet számolni, feltéve ha nem költségtérítéses a képzés.


Szergej Brin és a másik vaddisznó is az egyetemen fejlesztette ki a Google-t és az a mai napig az övék.

David Huffman is az egyetemi szakdolgozatában publikálta a róla elnevezett kompressziós algoritmust, ami természetesen az övé maradt.


Bizonyos esetekben még a munkaviszony keretein belül végzett tevékenység produktuma is annak tulajdona marad legalább részben, aki azt kidolgozta, pedig ott azért fizetik.

2020. júl. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha iskolában, munkahelyen és készítette, akkor a felhasználási jog az iskoláé vagy a munkahelyé; személyi jogok természetesen maradnak, nem állíthatja más, hogy az az ő munkája.
2020. júl. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%

"Szergej Brin és a másik vaddisznó is az egyetemen fejlesztette ki a Google-t és az a mai napig az övék."


Nem Magyarországon.


"David Huffman is az egyetemi szakdolgozatában publikálta a róla elnevezett kompressziós algoritmust, ami természetesen az övé maradt."


Nem Magyarországon.

2020. júl. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

"Nem Magyarországon."


És szerinted, majomarc, magyarországon talán nem védik a törvények a szellemi tulajdont?

2020. júl. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szellemileg a Tiéd, de nem csinálhatsz vele semmit. Pl.: nem kereshetsz pénzt.
2020. júl. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
"Felperes a 2012. április 6 - án kelt keresetlevelében kifejtette, hogy a munkaviszonya ideje alatt - a diplomamunkáját alapul véve - egy kutatási jelentést készített, amely kutatási jelentés felhasználására alperes harmadik személynek ::__ellenérték fejében__:: engedélyt adott. "
2020. júl. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Látod. Ellenérték fejében. Tehát az Egyetemé a jog. ;).
2020. júl. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Te ennyire be vagy mattulva, ember?

Az egyetem egy oktatási intézmény, amelynek szolgáltatásáért adott esetben még fizet is a hallgató.

De ha nem tenné, akkor sem lesz az egyetemé semmiféle jog olyan dolgon, amit más szellemi terméke.


"szellemi tulajdon: az ember szellemi tevékenységéből fakadó eredmény, szellemi alkotás, amely különleges jogi védelmet élvez. Szellemitulajdon - védelem: a szellemi alkotás létrehozója számára biztosított erkölcsi és anyagi védelem. Két fő területe az iparjogvédelem és a szerzői jog."

2020. júl. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!