Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet egy olyan ételt...

Hogyan lehet egy olyan ételt szabadalmaztatni amit én találtam ki?

Figyelt kérdés
Feltaláltam egy ételt, adtam neki nevet és azt akarom, hogy más már ne használhassa ezt a nevet, ezt hogyan tudom hivatalosan elintézni?

2019. ápr. 7. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ételt lehet szabadalmaztatni, de ha igen, akkor pontosan úgy kell, ahogyan minden mást. Az első, hogy szerezz vagy 10 milliót, mert az eljárás nem olcsó, és nem elég itthon szabadalmaztatni, azt más országokban is kell, ha tényleg meg akarod védeni.

Amúgy normál esetekben ezt azzal védik ki, hogy nem árulják el a receptet.

2019. ápr. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, engem elsődlegesen nem zavarna ha más is készíteni nekem csak az kell, hogy tudják hogy én találtam fel, tehát ha meghallják az ételt az én nevemhez tudják kötni.
2019. ápr. 7. 23:26
 3/6 anonim ***** válasza:

#2

Elnevezed az ételt, felteszed a net receptes oldalaira.

Ha finom, akkor azon a néven kerül majd köztudatba, amit te adtál neki.

Csak könnyen megjegyezhető legyen az a név!

2019. ápr. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem árt az óvatosság, mert ha tényleg jó,akkor lenyúlja egy élelmes vállalkozó vagy szakács, étteremtulaj, esetleg büfés és mivel ő fog vele villogni, hiába te találtad ki, akkor is az ő nevét fogják hozzá kötni.

Ha jót akarsz, akkor keresel valami neves ürgét vagy csajt, aki már híres a neten vagy a médiában és vele csináltatod meg, csak ragaszkodj ahhoz, hogy a te nevedet mondja be a kajához.

2019. ápr. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha az ilyesmi annyira fontos, akkor keress meg egy szabadalmi ügyvivőt, pont az a dolguk, hogy minden ilyen témában felmerülő kérdésre tudják a választ.
2019. ápr. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na, mi lett belőle kérdező?
2020. júl. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!