Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő akkor, ha találtam...

Mi a teendő akkor, ha találtam a neten egy körözött járművet?

Figyelt kérdés
Autókat nézegettem interneten, és az egyiket mikor lekérdeztem, azt írta, hogy az autó körözés alatt áll motorkód alapján. Ráadásul az órája is vissza van tekerve. Az a furcsa, hogy hahu-n árulják, és az eladó is beazonosítható e-mail cím alapján. Mi a teendő ilyenkor? Köteles vagyok értesíteni a rendőrséget, vagy hagyjam az egészet? Nekem lehet ebből valami gondom?

2019. jan. 8. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagy köteles, én megtenném anonim módon.
2019. jan. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Én megalkudnám velük a verdát, vagy különben szólnék a zsaruknak.
2019. jan. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Seki válasza:

Én lekérdeztem a saját autómat és ugyan ezt az infót olvastam a kapott eredményben. Természetesen azonnal ideges lettem és elkezdtem utána járni. Sikerült kiderítenem, hogy a motorkódom nem egyedi azonosító, hanem csak típuskód, szóval sikerült a rendőrségnek egy olyan azonosítót köröztetnie, ami nem egy autót érint. Lekérdeztem egy olyan rendszámot, aminek a paraméterei megegyeznek a sajátommal és szintén motorkód miatt körözik.

Szóval mielőtt bárki bűnözőt lát az eladóban, gyanakodjatok ilyen jellegű hibában is, mert létezik, hogy egy típus összes magyarországi járműve körözés alatt áll :)

2019. jan. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 veterán vas ***** válasza:
Az internet, és az elektronikus nyilvántartás "áldása". :D
2019. jan. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Seki, igazad van. Kerestem én is egy hasonló paraméterekkel rendelkező autót, szintén körözés alatt áll. Ez esetben a kérdés tárgytalan. :) Azért köszönöm a válaszokat.
2019. jan. 9. 16:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálam is ugyanez a helyzet. Akik utánajártak a dolognak, azoknak mit mondtak, várható esetleg korrekció a rendszerben? Mert ez azért kicsit megtévesztő és riasztó lehet annak, aki esetleg lekérdezi vásárlás előtt az autómat (ha majd el akarom adni). Még akkor is, ha van rá ésszerű magyarázat.
2019. jan. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!