Miért tiltották be a légi szúnyogírtást?
Mint ismeretes, idéntől egy EU-s jogszabály miatt tilos légi szúnyogírtást végezni, kizárólag csak földi lehetséges.
Valakinek van valami infója hogy pontosan miért jelent ez nagyobb veszélyt mint a földi melegködös írtás? Pedig a légi és földi együtt kifejezetten hatékony volt, többen panaszkodnak hogy eddig idén valahogy ez nem sikerült csak földi írtással. Már évek óta ki akarta végezni ezt a szakmát az EU, de milyen veszélyt láttak benne?
Elolvastam amit linkeltél, a költségeket illetően igazságot tenni nem tudok.
Azt a szegedi riportban is hangsúlyozták, hogy fontos a szúnyogok élőhelyének feltérképezése.
Egyébként a Kossuth rádió Hajnaltáj műsorában (reggel 5 és 6 óra között) hangzott el ez a riport, kb. 2-3 hónappal ezelőtt. És ahogy olvastam ezt a cikket, a költségen kívül gyakorlatilag mindenben egybecseng azzal a riporttal.
Miért írjátok az irtást hosszú í-vel? Röviddel kell.
Igen érdekes helyről szerzel információkat, talán utána kellene nézni a valóságnak és nem csak elhinni amit valaki mondott, kérdező!
Valóban a címekbe a hangzatos mondatot szokták berakni, hogy megszűnt a légi szúnyogírtás és hasonlókat, de pont emiatt kell el is olvasni a cikkeket.
A szúnyogírtás ezentúl is folyik majd légi úton, scak más vegyszerekkel - biológiai készítményeket használhatnak, amik nem a kifejlett szúnyogot támadják, hanem még azt amelyik lárva, és nem lakott területeken, hanem nagyobb vízfelületeknél. Amúgy tényleg kevésbé hatékony és így okkal több szúnyog lesz, meg többe is kerül az egész - de a környezet számára jobb lesz, remélem. Vérünket adjuk most szó szerint a környezet védelméért.
"Több mint százezer hektáron irtják a héten a szúnyogokat
KÖRÖS HÍRCENTRUM Cikk feltöltve: 2020-07-6 15:41
...A szakemberek a szúnyoglárvák elleni védekezés során kezelik az ártereket, ahová légi és földi úton juttatják ki a biológiai irtószert, valamint a granulátumot. Ez a kezelési mód csökkenti a szúnyogok utánpótlását, de a jelentős szúnyogártalom kezeléséhez nem elegendő. A lakott területeken már a kifejlett szúnyogok ellen védekeznek, gépjárműre rögzített meleg ködös vagy ULV berendezésekkel.... A kifejlett szúnyogokat hatvan gépjárműről folyamatosan gyérítik, több mint százezer hektárt kezelnek, ami csaknem négyszázhatvan településen javíthatja a helyzetet. Számos térségben légi és földi lárvagyérítést is végeznek."
"A lárvagyérítésre alkalmazható készítmény korlátozásokkal ugyan, de továbbra is felhasználható. Légi permetezéssel azonban az is kizárólag vizes területeken, ahol földi eljárással a gyérítés nem megvalósítható – ebben az értelemben repülők mégis lesznek, illetve voltak, de ez korántsem oldhatja meg a problémát úgy, mint amikor magát a szúnyogot gyérítették légi permetezéssel. Így a jövőben nagyobb hangsúlyt kap a biológiai lárvairtás is, mely elsősorban a szúnyogtenyésző helyeket érinti."
#16 "#15 a légi írás bizonyítottan sokkal olcsóbb, mint a biológiai
tegnap 23:32"
#17 "Szegeden ezt másképp tudják. A te bizonyítékaid honnan valók?"
Itt két dolog keveredik.
Maga a légi irtás nyilván drága, drágább, mint a földi. De a biológiai irtás is megy légi úton.
A költségek nem azért lesznek magasabbak, mert korábban olcsóbb lett volna a légi irtás, hanem mert most sokkal több ember munkájára lesz szükség ugyanannak a területnek a kezelésére, a légi irtás - a biológiai kezelés - csak nyílt vízterületeknél lehetséges.
Most több embernek majd kijuttatni a biológiai szert, mert oda kell menni minden pocsolya közelébe és belefújni, és minden újabb esőzés után meg kell ismételni.
Összességében kerül majd többe egy szezonban a szúnyogirtás, mint korábban.
"Ez ugyanolyan húzás az Eu-tól, minthogy Magyarországról tüntessük el az akácfákat"
Soha sehol nem mondott ilyet az EU.
"eddig nem volt rákkeltő"
DE, eddig is az volt, most éppen ezért tiltották be! Ennyire nem lehet buta, hoyg ezt ne tudd felfogni!
#26 Nem lett döntés belőle, de igen erősen próbálkoztak, hogy sikerüljön és az akácot mint invazív fajt, irtani kelljen. Nagyon erős közbenjárás kellett ahhoz, hogy ezt a tervet megváltoztassák és elfogadják, hogy bár az akác valóban invazív és valóban kiszorítja az őshonos növényzetet, már annyira része a magyar gazdaságnak, hogy többet ártana a tervezet, mint amit használna.
"Egyelőre sikerült blokkolnia Magyarországnak azt a kezdeményezést az uniós tagállamok képviselőiből álló testületben, amely potenciálisan azzal a veszéllyel fenyeget, hogy uniós tiltólistára kerül az akácméz alapanyagát adó fehér akác ...
...Az akácért aggódó magyarok mellett a dánok és a britek is aggodalmuknak adtak hangot. Koppenhága a prémje miatt tenyésztett amerikai nyérc listára kerülését szeretné megakadályozni, London pedig a vízijácintot mentené meg."
"Az Európai Bizottság tavaly ősszel előterjesztett javaslata alapján tiltólistára került volna az akácméz alapanyagát adó fehér akác.
Magyarországnak azonban sikerült blokkolnia az akác korlátozására, esetleg kiirtására vonatkozó kezdeményezést..."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!