Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miért nem szokott lenni...

Miért nem szokott lenni szúnyogirtás?

Figyelt kérdés

2020. júl. 2. 14:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt szokott lenni, de semmit nem ér.
2020. júl. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hol nem szokott lenni? Budafokon pl. tegnap...

[link]


Szúnyoggyérítés Budafok-Tétényben

Az országos központi szúnyoggyérítés keretén belül földi kémiai kezelést végeznek július 1-én kerületünkben.



A kezelés pontos időpontja: 2020.07.01. napján, napnyugta utáni órákban.

2020. júl. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én kis városban élek, de itt sem láttam/hallottam még szúnyogirtó repcsit, pedig élve felfalják az embert.
2020. júl. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig még nálunk is volt, én meg egy falu szőlőhegyén lakom...

Nem repülővel, hanem autóból fújnak ki ilyen füst szerű anyagot.

2020. júl. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Olyan kis teherautót láttam már, tartállyal meg hogy szórták a füstöt, de itt konkrétan még soha.
2020. júl. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sajnos a repülőset betiltották. Csak földről lehet szúnyogot gyéríteni.. Az meg semmit sem ér.


[link]

2020. júl. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Rák egye meg őket!
2020. júl. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%

Szerencsére már betiltották a repülőből való írtást...

Remélhetőleg hamarosan betiltják az autós (kémiai) írtást is mert ha még semmit sem érne, de sajnos nagyon káros.

Pont, hogy több szúnyog lesz tőle.


Biológiai írtás kéne csak az drágább, nálunk meg ugye mindig a legolcsóbb dolgot választják a vezetőink.

2020. júl. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért lesz több szúnyog tőle, 8-as?
2020. júl. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert a szúnyog egy rohadtul gyorsan szaporodó rovar.

Az írtás megöli az éppen élő egyedeket így kb. 2-3 napig kevesebb szúnyog lesz de utána ugyan úgy sok szúnyog lesz.


Sajnos a szer nem szelektív, ellentétben a biológiai írtással.

Ez szinte minden rovart megöl vagy megmérgez.

Még azt a rovart is megöli ami amúgy megölné a szúnyogot.

Ami még rosszabb, hogy a szer pár napig aktív marad és ami rovart nem ölt meg abban ugyanúgy jelen lesz. És ez miért baj?

Pl. mert ez is hozzájárult a fecskeállomány brutális lecsökkenéséhez amik szintén szép számmal fogyasztanák a szúnyogokat.

Csak míg egy szúnyognál egy generációváltás 3 nap addig egy fecskénél 6 hónap - 1 év. És akkor még tényleg ott van a többi rovar ami simán megölné a szúnyogokat... vagyis csak ott lenne. mivel őket is szépen kinyírja ez a szer (köztük a védett rovarokat is.)


Nyugaton már rég betiltották ezt a fajta írtást illetve a szert.

Az emberre ugyanúgy káros.... Azt írják nem káros, de azért csukjuk be az ablakot pár órára, ne lélegezzük be, gyerekjátékokat takarjuk le aznap, másnap ha zöldséget eszünk a kertből akkor alaposabban mossuk meg mint szoktuk stb stb...


És akkor még ott van, hogy mekkora kárt tesz a méhekben is.

Nem csak a háziméhekben hanem a vadméhekben is...


Szóval le lehet pontozni nulla százalékra az emberi tudatlanság miatt, attól még sajnos ez a tény igaz.

A kémiai írtás nem hogy, nem hatékony hanem egyenesen káros és több szúnyog lesz miatta.


Biológiai írtás lenne a jó, csak ugye az többszöröse árban és több munka, több ember kell hozzá.

Kémiai írtást meg eltudja végezni bármelyik 6 általánossal rendelkező közmunkás is sajnos.

2020. júl. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!