Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek esélyes, hogy...

Szerintetek esélyes, hogy lesz még egy kijárási korlátozás?

Figyelt kérdés

Mivel már közeleg a koronavírus második hulláma, a legtöbben már készülődnek is rá, elgondolkodtam azon, hogy vajon újra bevezetik a kijárási korlátozást? A teljes tilalomba az amúgy sem valami stabil gazdaságunk belerokkanna, de egy újabb korlátozás is eléggé megviselné.

Olvastam, hogy a WHO azt nyilatkozta, hogy bebizonyosodott amit sejtettek, miszerint a levegőben is terjed a vírus. Így lenne bármi értelme egy ilyen jellegű intézkedésnek? Például ha kimegy az ember az erkélyre egy cigire vagy kávéra akkor elkaphatja mondjuk a szomszédtól. Ha pedig ennél jobban szigorítanának azt nem bírnák már az emberek.

Ez a korlátozás is nagyon rossz volt. Nem vagyok az a nagy kimozdulós, de nyomasztott, gondolom ezzel még sokan így vannak.

Nektek mi a véleményetek?


2020. júl. 9. 12:49
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
55%
Látom ide talált a netes "koronatagadó" fogyatékosok egyike. Dehogy ilyen hosszasan képes ökörségeket írni, és ami a legrémisztőbb, hogy a marhája el is hiszi, hogy "ránemisveszéllyesavírus".
2020. júl. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
34%
11: Aki itt fogyatékos, az a 8-as válaszoló.
2020. júl. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
40%

Csak elmeséljem neked, kedves 11-es. Én nem vitatom, hogy van ilyen vírus. Csak, hogy nem ekkora, mint amekkorára felfújták. És nem értek nagyon sok összefüggést, de nem vagyok szerintem vele egyedül.

Egyébként meg számtalan tünet alapján akár át is eshettem rajta. Március előtt ugyanis közel 2 hónapig voltam beteg. Nagyon beteg. De itt vagyok. Meggyógyultam. Egyébként bizonyított tény, hogy én, mint egészséges fiatal sokkal-sokkal kisebb valószínűséggel halok bele, mint egy 90 éves rákbeteg néni. De meghalhatok egyébként ugyanúgy én is ilyen fiatalon rákban, vagy autóbalesetben akár. Akkor ne lépjek ki az utcára sem? Vagy bármilyen légúti megbetegedés egyébként megölhet, ha nem fordulok vele időben orvoshoz. Kapok egy tüdőgyulladást és meghalok. Szóval bármilyen ilyen jellegű betegség sajnos okozhat halált.

2020. júl. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
21%
Elég furcsa vírus az, ami egy 14 000 fős meccsen nem terjed el, egy 250 fős iskolai táborban viszont igen, és gócpont alakul ki. Nyilván nem sportrajongó.
2020. júl. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
54%

Magyarországon nem olyan nagy ügy, mert mindenki kötelezően kapott BGC oltást kis korában az időseken kívül, és ez a mázli. Volt még ezen kívül néhány nagy mázli, pl. a járványidőszakban nem volt nálunk tömegrendezvény, pl. karnevál, rekordméretű augusztus 20.-i tűzijáték, mint amit most tervez az az ostoba Orbán, és pl. az olaszok kárából tanulva mi - többségében - nagyon is fegyelmezettek voltunk, és akkor is hordtunk maszkot, amikor Cecilia nagyasszony a főhülye azt mondta, hogy inkább ne, meg hasonlók.


Ettől még a fiatalabbak is elkapják, csak rájuk tényleg nem olyan veszélyes tüneteket produkál általában, viszont az idősekre, akiknek átadják, már igen.

2020. júl. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
23%

"akkor is hordtunk maszkot, amikor Cecilia nagyasszony a főhülye azt mondta, hogy inkább ne"

Te hordtál maszkot, meg még egy páran. A többség nem hordta. Sőt. A környezetemben most sem hordják már hetek óta rengeteg helyen. És még sincs tömeges megbetegedés...érdekes...sőt, most voltam 3 hete lakodalomban, 100 fősben, az ország több pontjáról voltak vendégek. Semmi nyoma a betegségnek. Pedig gondolhatod, hogy senkin nem volt maszk, körbepuszilt mindenki mindenkit és táncoltak az emberek egymást átölelve, meg egymás kezét fogva. Szóval biztos van vírusfertőzés most is, de hányós-hasmenéses vírus is lehet bárhol az országban, ami ilyenkor nyáron különösen veszélyes és kisbabákra, idősekre akár halálos is lehet...csak mondom. Tehát aki ennyire fél, szerintem ne menjen utcára.

Meg mellesleg vajon immunrendszerről hallottak már? És még egyszer hangsúlyozom, akinek ezzel baja van, az másba is bele fog halni!

2020. júl. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
99% hogy legkésöbb szeptemberben, bár most úgy néz ki jóval elöbb.
2020. júl. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Utolsó.

Nézd meg a mai adatokat.

3-beteggel nőtt csak tegnapról

58 gyógyult van

Csak 2 elhunyt.

Ezzel az eredménnyel nem lesz szerintem, esetleg határzár, de határon belüli korlátozás egyelőre nem.

2020. júl. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
18: Én is akarnám ezt hinni. De nem látunk bele viktátorunk és az aperitif törzs fejébe.
2020. júl. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Utolsó. Ez így van.

Azon gondolkodtam, hogy meg merné a kormány csinálni mégegyszer amit tavasszal csinált válságot vagy nem merik már ősszel vagy hsmarabb megtenni, mert tartanak, hogy nem a fideszre fognak szavazni.


Többen hangoztatták, hogy egyszer valakinek elborul az agya, megkeresi Orbánt, tovább nem mondom, csak ismerős mondta, meg buszon is beszélgettek hasonlókat, hallja az ember.


Sokan kiakadtak, ehiheted.


Barátom korházban beteghordó.

Nem mondott olyat, hogy roham volt tavasszal a korona miatt.

Mégcsak egy koronás betegük sem volt, csak amit a főnökük mondott, azt kellett csinálni.

2020. júl. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!