Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Testvérem és én vagyunk az...

Testvérem és én vagyunk az örökösök a szülői házra.Édesanyánk a haszonélvezője.Testvér időközben kirepült végleg.Megnősül,és családot alapít.Éli a saját életét?

Figyelt kérdés
A házon meg lenne mit javítani,és felújítani egyaránt. Egyedül ( sem ) nem bírom a költségeket,neki meg vagy éppen nincsen rá pénze,vagy nem is akar beszállni semmibe sem. Mi ebben a helyzetben a normális? Aki ebben a témában jártas azt nagyon szépen kérem írja meg,hogy az ilyen helyzetben mi a helyes eljárás.

2020. júl. 5. 12:55
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

17-es vagyok és eddig még nem válaszoltál a kérdésemre a tulajdonhányadot illetően.

Ha 1/4-1/4-ed részetek van és anyukádnak meg a fele, gyakorlatilag anyukáddal kettőtöknek a 3/4 rész és ti laktok benne. Így nem érzem etikusnak, ha a testvéredet nyaggatod. Bár jogilag kitaposhatnád belőle mindennek a negyedét, de akkor anyukádnak is bele kellene tennie a felét, ami tulajdonosként ráhárul.

2020. júl. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

21/21

Már megbocsáss,de engem nem érdekel,hogy te mit érzel etikusnak,és mit nem.Te élsz ebben a helyzetben? Én nem nyaggatom semmivel sem! Anyukám beteg! 0-24-ben felügyelet alatt áll.Én meg nem érzem korrektnek,hogy mindent egyedül vállaljak.Igazából a napokban megemlítettem ezt a dolgot a tesómnak.Esze ágában sem volt azt mondania,hogy mivel csak én meg az anyánk lakunk a házban,akkor oldjuk meg ahogyan akarjuk. Azért felméri ésszel,hogy én ápolom az anyánkat.Szeretetben van és gondozva. Nekem nincsen semmi magánéletem mellette. Anyánk mellett meg kitartok,mert neki itthon a helye a családja mellett.Ha eladnánk a házat,és osztozkodnánk nem bírnék venni abból a pénzből magunknak, még egy lakást sem, mert az egekben az árak! Hitelt meg ahogyan eddig sem,ezután sem fogok felvenni semmire sem.

2020. júl. 5. 17:40
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, természetes dolog, hogy egy idő után az ember elköltözik a családi házból és saját életet kezd. És a mai világban örül az ember, ha a saját házát meg tudja venni, illetve fenn tudja tartani, nemhogy még a szülői házat is tegye rendbe. Én meg tudom érteni a tesódat. Ha nincs neki miből a családi házra is még költeni, akkor nincs miből. Kész. Ennyi. De ha neked nincs saját életed, akkor gondolkodhatsz abban, hogy arra gyűjtesz, hogy a tesódat kifizesd és akkor a tiéd lesz a ház. Egyébként meg sajnos ha anyukátok állandó ápolásra szorul, akkor két dolgot lehet tenni. Vagy valamelyikőtök ápolja állandó jelleggel és erre támogatást igényel, vagy beadjátok egy arra megfelelő intézménybe és mindketten fizetitek. Ha a testvérednek van teljes állása, családja, akkor nyilván nem fogja otthagyni, hogy a családjának is kevesebb legyen anyagilag és ugyanúgy nem fog tudni a családi házra sem költeni.

Azt mondod, nem akarsz hitelt felvenni semmire. Jó, ne vegyél. Csak ha nem születtél gazdagnak, vagy nem állnak jól a szüleid anyagilag, vagy nincs egy nagyon jó munkahelyed, ahol havonta milliós fizetésed van, akkor sajnos kénytelen vagy hitelt felvenni a boldoguláshoz.

Egyébként a tesód simán megteheti azt is, hogy lemond az örökségéről. És akkor mit fogsz tenni? Azt mondja, hogy neki nem kell a házrész, csinálj vele, amit akarsz. Azzal előrébb vagy? Üljetek le és beszéljétek meg, hogy mi lenne a legmegfelelőbb megoldás. Szerintem ez sokkal összetettebb dolog annál, mint ahogy te a saját szemszögedből leírod.

2020. júl. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Anyut nem adom be sehova! Annál én jobban szeretem! Számára is hatalmas törés lenne. Nem ezért élt,és tett meg értünk mindent,hogy egy otthonban végezze! A tesóm meg nem fog lemondani az örökségéről,( amit én sem szeretnék,hogy megtegye!) mivel neki az jár.Jelenleg a tesómnak a saját rezsijükön kívül semmi fizetnivalója.A ház ahol laknak adott,nincs rajta hitel. Ezért mertem megemlíteni neki a dolgot. Nyilván, ha bármiféle hitel törlesztése volna,vagy más egyéb fizetnivalója,akkor mindezt nem hozom fel! Én ápolom anyut állandó jelleggel,a támogatás rá nem sok. Abból a pénzből törleszteni bármit is képtelenség. Hiszen még a megélhetés is nehézkes.
2020. júl. 5. 18:54
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Azért önmagában gondolom nem csak a rezsit kell fizetni. Ha van gyerekük, az is kiadás, a házra költeni kell, a boltba be kell vásárolni, tisztálkodni, mosni kell, tehát azért ne mondd, hogy csak a rezsire van gondja. De természetesen ha megteheti anyagilag, akkor az lenne tőle a fair, ha segítene titeket anyagilag. Hisz neki is az anyukája. És nem azt mondtam, hogy add be otthonba! Csak, hogy ez is egy lehetőség és akkor tudsz te is normális munkát vállalni és lehetne életed. De ha te ezt önként feladod, az nagyon szép dolog tőled, tisztellek érte, de így nem is lesz soha saját életed. Esetleg az is egy opció lenne, hogy valakit fogadnál anyukád mellé, míg te dolgozol és éled az életed. Szerintem mindenképpen üljetek le és beszéljetek a tesóddal, vagy kérd ügyvéd segítségét, hogy amennyiben te ápolod napi jelleggel anyukátokat, akkor mi a helyzet. Mert nem vagyok jogász, de szerintem ez szépen le van fektetve törvényileg, hogy ilyenkor mi van az örökséggel.
2020. júl. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

#22

21 vagyok

Ha nem érdekel, akkor mi a büdös bánatért írtál ki ERRŐL(!) kérdést?

Ugye azt nem kell ecsetelnem, hogy engem még annyira sem érdekelne, azt sem tudom ki a fene vagy te és a retyerutyád. A kérdésedre adtam a lehető legkulturáltabb választ, de láthatóan kár volt!

2020. júl. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Nincs még gyermek nekik. A ház felújított,amiben élnek. Ápolót nem tudok megfizetni,ameddig távol lennék. Legjobb lenni eladni,hiszen amúgy is hatalmas kettőnkre.Kivárom,amíg esnek a lakás árak,mert pofátlanul magasak.Aztán elköltözni egy kisebbe.
2020. júl. 5. 19:47
 28/28 A kérdező kommentje:

21

Azért nem érdekel,mert badarságokat írtál.Pl nem érzed etikusnak,ha a testvéredet nyaggatod stb. Tesó nem lett nyaggatva!

Kíváncsiságból írtam ki a kérdést. Ha nem érdekel,nem kellett volna válaszolnod rá. Nekem családom van,és nem retyerutyám!

2020. júl. 5. 19:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!