Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha ezekután feljelentést...

Ha ezekután feljelentést tesznek ellenem, akkor elitélhetnek?

Figyelt kérdés
Néhány napja szakítottunk a barátnőmmel, de teljesen kulturáltan váltunk el. Tegnap jött az apukájával, hogy elvigyen néhány holmiját. Soha nem voltam szimpatikus az apjának, mindig is méregetve nézett rám, és különböző kisebb negatív megjegyzéseket tett, annak ellenére, hogy én mindig tisztelettel beszéltem vele. Tegnap az apuka a kutyájával jött, és mielőtt belépett az udvaromra, megkértem, hogy kösse meg kint a kutyát, mert az enyém éppen tüzel, és nem akartam, hogy felzaklassák egymást. Ezt figyelmen kívül hagyta, mégcsak megsem állt, csak annyit mondott, hogy "ne legyél már ilyen beszari, nem fog megenni", és tiltásom ellenére behozta a kutyáját. Ezután erélyesen rászóltam, hogy tartsa tiszteletben tulajdonomat, és azonnal menjen ki a kutyával. Erre felháborodva, agresszívan elindult felém, és mindenféle cifra káromkodások közepette kezdett gyalázni, és a kezét emelte, mintha meg akart volna ütni. Nem tértem ki előle, hanem megelőzve őt, ököllel arcon ütöttem, aminek hatására elesett. Szinte azonnal feláll, és két lépésnyi távolságból tovább üvöltözött velem, hogy hogyan merek én kezet emelni rá, meg bla-bla... Azt mondta, hogy ezt megbánom, mert feljelentést tesz, és kiperel belőlem mindent.

2020. jún. 25. 07:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Ha feljelent, akkor legrosszabb esetben garázdaság miatt figyelmeztetésben lesz részed, meg valamennyi pénzbüntetést kapsz, de nem komolyabb összeg.
2020. jún. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Miféle garázdaság? A saját ingatlanban utasítottam egy idegent, hogy távozzon a kutyájával, aminek nem tett eleget.
2020. jún. 25. 07:45
 3/20 qkker1 ***** válasza:
83%

"Miféle garázdaság? A saját ingatlanban utasítottam egy idegent, hogy távozzon a kutyájával, aminek nem tett eleget."


Remélhetőleg, ha és amennyiben feljelent a fater, a leányzó az igazat mondja, és nem azt, amit az apja. Ebben az esetben jogos védelem, nem ítélhetnek el, ha az apja mellé áll, akkor szar ügy, ketten egy ellen.

2020. jún. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%

ma 07:45

Minek kérdezel ha te már eldöntötted a választ?

2020. jún. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
40%
Azért lenne garázdaság, mert megütötted! Az lényegtelen, hogy hol tetted, elküldeni jogodban állt volna, de megütni nem! A jogilag korrekt megoldás az lett volna, hogy rendört hívsz és vele teteted ki az illetöt.
2020. jún. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha rosszban vagytok, és pláne ha kutyával van, be se kellett volna engedned, csak a lányt. Egyébként talán találsz egy szomszédot, vagy valakit, aki mindent látott, azt is, hogy meg akar ütni az apuka.
2020. jún. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
29%

De nem hamis tanúzásra felbujtásra bíztatlak, hanem arra, hogy kérdezősködj körbe. A hamis tanúzás, ill. arra való felbujtás bcs.

Ha elítélnek, akkor ő polgári peres eljárásban simán perelhet sérelmi díjra. Na az drágább mulatság lesz, mert fizetheted a párezer forintos sérelmi díjat, és a jó kis perköltséget (neki is).

2020. jún. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
34%
A saját otthonában megvédte magát, nem hiszem, hogy nagy ügy lenne belőle. Ez a kiperel belőled mindent, azért nem Amerikában vagyunk.
2020. jún. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Akármiért lehet perelni. Nem mondom, hogy hú de nagy vagyonhoz fog jutni, de ha elítélik, akkor tuti, hogy nyerni fog, csak az a kérdés, hogy mennyit. Viszont az szinte biztos, hogy a perköltséget a pervesztesnek kell állnia, ami nem lesz kevés, valószínűleg több lesz, mint maga a megítélt összeg, szóval ha elítélnek, próbálj meg peren kívül megegyezni, ha beváltja az ígéretét. Mert ez egy tipikusan olyan ügy, amin az ügyvédek kaszálnak csak, és végül mindkettőt te fizetheted. Ha elítélnek. De lehet, hogy csak a szája járt, és nem tesz feljelentést, és az is, hogy megpróbál feljelentést tenni, de elküldik a rendőrségen a bélbe, hogy nem foglalkoznak az üggyel, és így nem tesz ténylegesen feljelentést, és az is lehet, hogy feljelentést tesz, de a "nyomozás" után nem kerül vádemelésre az ügy, esetleg egyszer kihallgatnak.
2020. jún. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
24%
A feljelentés és a polgári per 2 külön dolog. A máaik, a kérdező felszólította az apját, hogy kutyával ne menjen be, az bement és fenyegető magatartáat tanusított. Szerintem úgy dobnák vissza az ügyet, mint a huzat.
2020. jún. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!