Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jövőhéten 1 napos meglepi...

Jövőhéten 1 napos meglepi repülésre viszem a 2 gyerekemet. Mindkettőt nálam helyezte el a bíróság. Uniós országba mennénk. Kell-e szülői nyilatkozat az apától ez esetben?!

Figyelt kérdés

2020. jún. 23. 00:33
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:

Ügyvéd leveléből idézek.


Nem. (Nem hogy az együttélő szülő, hanem a külön élő szülő is elviheti a gyereket külföldre nyaralni a másik szülő hozzájárulása nélkül is.)


Semmit nem kértek. Sem itthon sem kint.

Sőt! A kislányomat ideiglenes személyivel tudtam internetről felvetetni az utaslistára, viszont szerdára elkészült az eredeti. (Persze az ideiglenest vissza kellett adnom.)

A reptéren rögtön futottam a wizz air pulthoz és elmondtam a problémát. A hölgy közölte hogy semmi gond, nem kell átirni, mert nem nézik a számokat az igazolványon.

Valóban így volt. El sem vették csak rápillantottak és engedtek is tovább.

2020. júl. 5. 14:00
 32/32 anonim ***** válasza:

Kerdezo!


Ok. De ahogy írtam, nálunk már többször is előfordult, hogy kérték a papirt. Mindig ugy voltam vele, hogy inkabb lehyen nalam feleslegesen, mint xivas lehyen

2020. júl. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!