Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jövőhéten 1 napos meglepi...

Jövőhéten 1 napos meglepi repülésre viszem a 2 gyerekemet. Mindkettőt nálam helyezte el a bíróság. Uniós országba mennénk. Kell-e szülői nyilatkozat az apától ez esetben?!

Figyelt kérdés

2020. jún. 23. 00:33
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

10!


Külföldön élünk, rendszeresen utazom a gyerekemmel, akinel az apa szülői felügyeleti jogát megszüntette a bíróság. Nemegyszer fordult elő, hogy kérték, igazoljam, a gyerek engedéllyel utazik. Van akinél sosem kérik, de szivas, ha nincs papirod es epp teged szúrnak ki

2020. jún. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Mindenhol azt olvasom hogy csak letelepedés esetén kell az engedélye. Meg hogy ő is viheti külföldre nyaralni az én beleegyezésem nélkül, ami pl meg is történt, tavaly nyáron Ausztriában voltak igaz autóval.

Gyámügytől egy papírt esetleg ha kérek? Ez lenne a leggyorsabb most.

2020. jún. 23. 06:43
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem a gyamugytol kell papir. Apuka kell hogy irjon vagy aláírjon egyet. XY (minden személyes adat) tudomásom van róla és beleegyezem, hogy A és B nevű (minden szemelyes adat) Y helyre utaznak ZW-vel (minden személyes adat) x naptól y napig. Teljes dátum, aláírás. Másfél perc leírni
2020. jún. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
De a kézzel irottat elfogadják?, akár közjegyző hitelesítés nélkül?
2020. jún. 23. 07:13
 15/32 anonim ***** válasza:
El hát. Nem kell közjegyzői hitelesítés, azt csak az USA kéri. Max két tanúval még aláíratjátok.
2020. jún. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
16%

Rögtön feljelentenélek rád bízott kiskorúak veszélyeztetése miatt!

Ép eszű ember nem viszi fel a gyermekeit a repülőre - még járványmentes időkben sem.

2020. jún. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
52%
Azért ezt gondold át, mielőtt tényleg "meglepi repülés" lesz belőle!
2020. jún. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
60%

"Ép eszű ember nem viszi fel a gyermekeit a repülőre - még járványmentes időkben sem."


Huh??????? Hát mit csinál velük, autózik mondjuk 24 órát avagy ha a tengerentúlra mennének, átúsztatja velük az óceánt? Te amúgy epeszunek tartod magad?

Nyilván most nem a legjobb ötlet az utazás, úgy általában mi a jómét bajod van vele?

2020. jún. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
0%

"...úgy általában mi a jómét bajod van vele?"


Csak annyi, hogy ép eszű ember nem viszi fel a gyermekeit a repülőre.

2020. jún. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Bocsánat h ezek szerint ilyen szar anya vagyok. Sajnos amikor fél éve megvettem a jegyeket a vírus nem szólt hogy jönni fog. Évek óta ez a nagy álmuk. Annyira viszont nem vagyok gazdag hogy ennyi pénzt kidobjak az ablakon, mert természetesen megprobaltam lemondani.
2020. jún. 23. 08:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!