Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni az exxel...

Mit lehet tenni az exxel ilyen esetben?

Figyelt kérdés
A volt barátom állandóan zaklat engem és a családomat. Mindig megjelenik nálunk, piszkálja a redőnyt, be akar jönni. Folyamatosan SMS-eket írogat, hogy még mindig én kellek neki. Csak egy kicsit hadd beszéljünk, csak egy kávé, stb... Nem érti meg, akárhogy is mondom neki, hogy ennek már vége, és kopjon le. Folyamatosan fenyegetőzik, hogy kárt tesz magában, vagy másban, börtönbe kerül, meg hasonlók. Mindig az lesz a vége, hogy mégsem békülünk ki (mert nem is áll szándékomban), de azért folyamatosan csesztet és már nem tudom mit tegyek vele. Ha történne valami (mert mellesleg tényleg olyan hülye, hogy tenne is valamit talán), akkor meg magamat okolnám... Lehet hogy még mindig szeretem, de egy ilyen emberrel akkor sem békülök ki. Sokszor volt, hogy nem engedett haza, mikor nála voltam, én kellett vegyek mindig neki cigit és sört, nem dolgozik azóta sem, az anyukájánál él, fizikai!! erőszak is volt, megvágta az ujjam és meg is ütött néhányszor, de nem akartam belőle botrányt. Konkrétan lábtörlőként használt, és egy idő után rájöttem, hogy lehet nem is én kellek neki, csak a pénzem. Mióta pedig megszakítottam vele a kapcsolatot, azóta is folyamatosan csak zaklat. Apukám nem érti meg az egészet, ő még mindig úgy fogja fel, mintha együtt volnánk, hiába mondtam sokszor neki, hogy ez nem így van. Mindig beengedi őt, és aztán együtt söröznek, és jól tudja, hogy olyankor itthon vagyok, mert apukámtól mindig informálódik előtte. Én már gondolkoztam, hogy rendőrt kéne hívni, vagy hasonló, de hogy a fenébe, mikor idejönnek, és az exem ott sörözik és cigizik apámmal a teraszunkon. Kiröhögnének aztán annyi... Annyira magamba zárkóztam, mióta ez az egész terror tart, és annyira szomorú vagyok, egyszerűen már frászom van mindentől. Ha kimegyek az utcára is csak gyomorgörcsöm van azóta, hogy nehogy összefussak ott is vele egyszer... Egyszerűen se levakarni nem bírom magamról, se elfelejteni, se túltenni magam rajta... Pedig nyilvánvaló, hogy lépnem kellene, de azt sem tudom mit, és azt sem, hogy ki tudna tenni valamit, amivel megoldódhatna ez az egész helyzet. Arról en is beszélve, hogy amíg ez az egész folytatódik, soha nem lesz egy normális párkapcsolatom, mert így belevágni tök fölösleges, úgy hogy még mindig az exem zaklat engem, és folyamatosan... Szerintetek mit kéne tennem? Ti mit tennétek? Tudom, kicsit hosszú lett és bonyolult, de igazából az is ez az egész nagyon kacifántos. Várok minden ötletet...

2020. jún. 9. 09:37
 1/9 anonim válasza:
89%
Haverokat osszehivni, es jol megverni.
2020. jún. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy szereted és nem akarsz neki rosszat, de gondolj úgy erre, hogy neki is az lenne a legjobb, ha teljesen vége lenne az egésznek.



Elsőként próbálj meg nem reagálni semmire, amit csinál. Ha reagálsz, akkor még lesz benne egy kis remény és tuti nem hagyja abba. Szigorúan tartsd magad ehhez.


Ha így se hagyja abba, akkor pedig ez már szerintem rendőrségi kategória. Én azt javaslom, hogy keress egy civil szervezetet, pl. NaNe, és írd le nekik az eseted, ők biztos meg tudják mondani milyen lépéseket lehet tenni.

2020. jún. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Szia! Először is telefonszám váltás!! Közösségi oldalakról tiltsd.

Nem tudsz elköltözni ? Legalább egy kis időre? Ne legyen semmilyen kapcsolat vele! Se sms se más.

2020. jún. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Voltam hasonló helyzetben. Habár a redőnyt nem verte és nem cigizett a teraszon az apámmal de ugyanígy itt állt a kapunkban, fenyegetett hogy öngyilkos lesz stb. Én ezt úgy oldottam meg hogy egy kedves fiú barátommal eljátszottuk előtte hogy együtt vagyunk (2hónap zaklatás után nem tudtam mást kitalálni) Kézenfogva sétáltunk vihorásztunk előtte. Tudom gyerekes de BEVÁLT! és akkor ez volt a legfontosabb. (utólag kiderült hogy az a fiú aki eljátszotta hogy a barátom meg is fenyegette)

+az első válaszoló válaszában is van valami. Ha sehogy sem megy akkor az is egy megoldás.

2020. jún. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom, kérj segítséget a Szelíd motorosok a zaklatások ellen nevű szervezettől. Segíteni fognak távoltartási végzést szerezni például. Nagyobb baj, hogy apád így viselkedik, ha van rá lehetőség, jó lenne tőle is távolságot tartani, mert ez nem normális. Ha az én lányomat megverné és zaklatná valaki, akkor a fickót elsüllyeszteném darabokban az északi tengerbe, nem pedig söröznék vele.
2020. jún. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért apád is megéri a pénzét. Az enyém se egy feminista élharcos, de a lányait megvédi, ha kell,és nem sörözik egy f*szfejjel. Szerintem költözz el, és apáddal se beszélj egy ideig.
2020. jún. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Részvétem. Szörnyű lehet!


De szerintem minden honnan tiltsd!

Ha nálatok van ne menj hozzájuk oda zárkózz be a szobádba!Semmilyen szinten ne tartsd vele kapcsolatot.


Az apukáddal pedig próbálj beszélni mert nem állapot amit csinál.. Nincsenek barátai akivel sörözhet?!? botrány...

2020. jún. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, a zaklatásra elég sok írásos bizonyíték is van.


Egyetlen dolgot írj meg neki egyszer: hogy ha még egyszer keres, akkor mész a rendőrségre. Amit csinál az exed, egyértelműen kimeríti a zaklatás nevű bűncselekményt. Ha folytatja, akkor pedig váltsd be az ígéreted.

2020. jún. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az első és legfontosabb dolog az, hogy tisztázzuk, hogy mi a zaklatás. A Büntető Törvénykönyv úgy fogalmaz, hogy aki valakit rendszeresen vagy tartósan háborgat azért, hogy megfélemlítse, vagy a magánéletébe, mindennapi életvitelébe beavatkozzon, vétséget követ el. Ha nincs súlyosabb bűncselekmény, akkor ez egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető. Az, amikor valaki félelemkeltés céljából mást vagy más hozzátartozóját személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyegeti, vagy az, aki azt a látszatot kelti, hogy más életét, testi épségét vagy egészségét sértő vagy közvetlenül veszélyeztető esemény következik be, akár már két évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethető a vétség miatt. A törvény még külön kiemeli súlyosbításként azokat az eseteket, amikor valaki a zaklatást (volt) házastársa, (volt) élettársa, vagy esetlegesen nevelése/ felügyelete/ gondozása/ gyógykezelése alatt álló személy sérelmére, illetve hatalmi vagy befolyási helyzetével visszaélve követi el
2020. jún. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!