Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vajon mi lesz a megoldás a...

Vajon mi lesz a megoldás a határvédelemre, menedékkérelmekre, miután Brüsszel ellehetetleníti a déli tranzitzónákat?

Figyelt kérdés

Az Európai Bíróság döntése alapján a jövőben már nem lesz semmi értelme a tranzitzónáknak, mivel onnan a migránsokat, menedékkérőket nem lehet visszaküldeni Szerbiába és alapos, minimum több hónapos menekültügyi eljárás lefolytatására kötelezik Magyarországot, ami alatt megfelelő szállást, ellátást, szabad mozgást kell biztosítani az ide érkezett migránsoknak.


[link]


Viszont a déli magyar (vagy a görög, spanyolországi) határvédelmi kerítések lebontását nem rendelte el Brüsszel, így a jövőben is akadálya lehet a migrációnak.

Egy korábbi ítélet szerint pedig aki illegálisan, erőszakkal tör be az EU-ba, attól megtagadható a korrekt menekültügyi eljárás, európai ellátás.

[link]

Bár ez is vitatott lehet az Európai Bíróságon, mivel Európában nem olyan erős a precedens a jogban, mint az USA-ban. Lehet máskor liberálisabb bírák úgy döntenének, hogy az erőszakos inváziót végrehajtó személyeket is fogadni kell és segítséget kell biztosítani számukra. A nemzetközi, ENSZ menekültügyi szabályozások is inkább abba az irányba mutatnak, hogy a menekülteket nem szabad büntetni illegális határátlépés miatt.



2020. máj. 15. 19:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Várjunk ezzel a dologgal. Az a bizonyos "bíróság" éppen most égett be a döntésével a német alkotmánybírósággal szemben (nem először). Velünk szemben is kimondták hogy az "önkéntes" kötelező kvótát be kell tartani - csak már túl későn.

Annyi hatása lesz ennek a döntésnek, amennyit egy szuverén tagállam enged hogy megvalósuljon. Lehet hogy az lesz a következménye, hogy bezárják a tranzitzónákat és egyáltalán nem fogadnak be menedékkérelmeket - oszt jó napot!

2020. máj. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 tgt ***** válasza:
26%
Mi olyan borzasztó abban, hogy tisztességesen el kell bírálni minden menedékkérő ügyét?
2020. máj. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A kérdés felmerülhet Spanyolország kapcsán is:

[link]

2020. máj. 15. 19:30
 4/15 anonim ***** válasza:
22%
Nem jon ide migrancs! Nem is johet, mert a magyar nem akarja. Brusszel nem magyar, tehat semmi beleszolasa. Magyarorszag nem az EuroaiUnio gyarmata, nem mondhatjak meg kivulrol, hogy mi legyen az orszagon belul.
2020. máj. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Ugyan ugy szet fog esni az europaiUNIO, mint ahogy szetesett a SZOVJETunio. Van erre mondasunk is:

"kozos lonak turos a hata!"

2020. máj. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
Azert eroltetik az Europai Egyesult Allamok formatumot, mert tudjak, hogy az UNIOnak befellegzett. Csak ido kerdese!
2020. máj. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 tgt ***** válasza:
0%
Éljen! Csatlakozhatunk vége a dicső Orosz Birodalomhoz.
2020. máj. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"Mi olyan borzasztó abban, hogy tisztességesen el kell bírálni minden menedékkérő ügyét?"


Nem ez a borzasztó, hanem a hatása, mivel ezzel az EU az illegális migrációt ösztönzi, bátorítja. Azt üzeni ezzel, hogy ugyan zárva vannak a határok, nincs korlátlan átjárás, de ha valahogy sikerül beszöknöd, bármi áron is, akkor szívesen fogadunk, ellátunk. Ha esetleg el is utasítják valakinek a menedékkérelmét, jellemzően a jogi és gyakorlati akadályok miatt akkor sem lehet kitoloncolni, maradnak Európában. Ez még az olyan toleráns, befogadó, menekültbarát társadalmakban is feszültségekhez vezet, mint például Németország. Németországban 350 ezer személy él illegálisan, tartózkodási engedély nélkül, többségük elutasított menedékkérő. Közülük 250 ezer ember ellen született kitoloncolási határozat, nekik már el kellett volna hagyni Németországot. A migránsok, civil segítőik, a kibocsátó országok azonban jellemzően megtagadják az együttműködést, így nincs végrehajtás. Ez aláássa a jogbiztonságot, jogállamiságot, ebbe vetett hitet. Ezért a jobboldalon gyakran felmerülnek olyan javaslatok, hogy meg kellene akadályozni a migránsok, menedékkérők beáramlását és az Európai Unión kívül kellene elbírálni a menedékkérelmeket és a menekülteknek rendezett, legális, biztonságos körülmények között kellene utazni a fogadó országba, nem pedig például gumicsónakon a Földközi-tengeren át.

2020. máj. 15. 19:54
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

"tisztességesen el kell bírálni"


Abban mi a tisztességes, hogy hónapokig keresik majd a jogvédők a kifogásokat?


Egyértelmű, hogy mire megy ki a játék.

2020. máj. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 tgt ***** válasza:
25%
Amit a magyar kormány csinál a tranzitzónákban, az nem csak jogilag, hanem erkölcsileg is tarthatatlan. Minden menekültnek joga van ahhoz, hogy tisztességes elbánásban részesüljön, az ügyét korrekten, a nemzetközi szabályoknak megfelelően intézzék, emberségesen bánjanak vele.
2020. máj. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!