Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy lehet, hogy sportol...

Hogy lehet, hogy sportol mindenki a családba mégis mozgáskorlátozott kártya van a kocsiba?

Figyelt kérdés

Van az utcákban egy család, 3 tagból áll ( 1 anyuka 1 apuka és egy gyermek ) látom fut, biciklizik mindegyik , mégis már 2 éve mikor első alkalommal láttam az autójukat ott volt a rokkant igazolvány. Mind a 3 tagnak van jogosítványa mert láttam mind a hármat vezetni.


Vagy nem kell ahhoz konkrétan mozgáskorlátozottnak lenni, hogy kapjon valaki ilyen kártyát?


2020. ápr. 28. 13:02
1 2
 1/12 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
De, a mozgáskorlátozott igazolványhoz mozgáskorlátozottnak kell lenni. Viszont mozgáskorlátozottként lehet sportolni, és akár a nagyszülő is lehet mozgáskorlátozott, akit mondjuk avval a kocsival hordanak orvoshoz.
2020. ápr. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

De akkor csak addig használhatják a kártyát amíg ott tartózkodik aki jogosult erre.


Nem szeretném feljelenteni őket, láttam már sok dolgot ami ennél nem ,hogy durvább egyenesen csúnyább, de nem vagyok vamzer.

2020. ápr. 28. 13:26
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az autóval lehet hogy szállítani szokták egy rokonukat, aki mozgáskorlátozott. Attól mert kint van rajta a kártya, még nem feltétlen a szűk családban van a mozgáskorlátozott. Lehet hogy mindig ők viszik a nagyit orvoshoz vagy vásárolni, aki mozgáskorlátozott.
2020. ápr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

"Nem szeretném feljelenteni őket"


Pedig egy próbát megérne, ha ugyanis mégis kiderülne hogy jogosultak rá neked kúrnák meg jól a pitsád és legalább leszoknál a más dolgába kanalazásról.

2020. ápr. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szellemileg mozgáskorlátozottak is lehetnek.
2020. ápr. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#4. De miért kúrnák meg ezért a nem létezőm? Ki?


De, mondom. Nem vagyok vamzer. Ennyi történt a dologba, hogy kiírtam ide. Ennyi.

2020. ápr. 28. 14:43
 7/12 Andizsuzsi ***** válasza:

"De akkor csak addig használhatják a kártyát amíg ott tartózkodik aki jogosult erre."


És láttad, hogy mozgáskorlátozottaknak fenntartott helyen parkoltak, miközben nem volt velük mozgáskorlátozott?

2020. ápr. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Viszont mozgáskorlátozottként lehet sportolni,"

Ha futni, meg biciklizni tud sportszerűen, akkor nem hiszem, hogy jár neki a mozgáskorlátozott kártya. Akkor simán elsétál a parkoló végéből az üzletig...

Egyébként kérdező valószínűleg valamelyik idősebb hozzátartozó miatt van, ők meg, ha nincs vele ez a hozzátartozó, akkor is használják, mert így kényelmes nekik. Vagy ott van velük ez a hozzátartozó is olyankor. Bár ezt nem írtad.

2020. ápr. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Andizsuzsi ***** válasza:

"Ha futni, meg biciklizni tud sportszerűen, akkor nem hiszem, hogy jár neki a mozgáskorlátozott kártya"


Hallottál te már a paralimpiáról?

2020. ápr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Hallottál te már a paralimpiáról?"

Igen, hallottam. Viszont a kérdező egy szóval nem írta, hogy bármelyik családtagnak bármilyen látható hiányossága, vagy betegsége lenne, ami indokolná mindezt. Persze lehet. Nem mondom. Viszont valószínűleg itt nem erről van szó.

2020. ápr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!