Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Így használható a mozgáskorlát...

Így használható a mozgáskorlátozott parkolási kártya?

Figyelt kérdés

Az anyám súlyos mozgássérült, és időnként az én kocsimmal viszem orvoshoz, néha máshova. A parkolási kártyája nálam van, és ha leparkolok a ház előtt, akkor kiteszem. De ő még nincs ott, mert fel kell menni érte, mert kísérő nélkül nem igen tudna lejönni. Aztán ha megjöttünk, megint kiteszem a kártyát, felmegyek vele, majd hosszabb-rövidebb idő után távozok.


Ilyenkor, ha már vagy még az anyám nincs velem, mindig rettegve szállok ki vagy be, és figyelem, hogy ne legyen ott parkolóőr vagy rendőr. Vagy ha éppen jönnének, akkor elfogadnák, hogy az anyámért megyek? A lakcíme rajta van a kártyán, és abból látszik, hogy oda jöttem. Vagy ez nem elegendő bizonyíték?



2012. okt. 15. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha azért parkolsz oda mert épp fuvarozni akarod valahova, akkor teljesen szabályos.
2012. okt. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, csak így szabályos minden olyan esetben, amikor nem maga a jogosult a vezető is.

De hogy miért jogos így, arról is szóljak. Igen, megérkezel az autóval fitten is fürgén. Bárhol lerakhatnád a kocsit, s felmehetnél a mamádért. De amikor már lent van, mi fog történni? Jó esetben hozzá közel még van szabad hely. Elmégy a kocsiért és átállsz elé? Addig ő meg ácsorog? Ha egyáltalán tud. Rosszabb esetben közben beáll ugyanoda más jogosult, még rosszabb esetben egy tahó.

2012. okt. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Teljesen szabályos. Ha mész és felveszed, szabályos. Ha hazaviszed és utána - természetesen - egyedül visszamész az autódhoz, szabályos. Az merült még fel bennem, hogy ha mondjuk kirakod otthon és fizetős parkolóban állsz, ahol egyébként csak a mozgássérült kártya miatt vagy jogosult ingyen parkolni, ezek után beugrasz a környéken egy boltba, na az onnantól jogosulatlan parkolás-e. Durva, hogy ilyeneken kell agyalnunk. Más meg leszarja, a tahó terepjáróval beáll a mozgássérült parkolóba. Eleve be se nagyon tud szállni egy mozgáskorlátozott egy terepjáróba, fel se bír mászni, olyan magas. Nekem a bátyámnak van mozgéssérült kártyája, úgyhogy érintett vagyok. Egy időben találkoztam olyan helyzettel, hogy nagy parkolóban - pl. MÁV vasútállomás parkolója - lesben álltak a rendőrök. Nem néztek, amikor jöttél, hanem hagytak menni, nyugtázták, hogy egyedül jöttél, majd amikor jöttél vissza az autóhoz, akkor kérdezték volna meg, hol a mozgássérült, akinek a kártyája kinn van a szélvédőn. Innen is látszik, hogy egyedül érkezhetsz - mert én is az állomásra mentem a bátyámért - vagy egyedül távozhatsz - ha mondjuk odavitted. Csak akkor büntethetnek meg, ha az érkezésed és a távozásod is látták és egyik esetben sem volt veled a jogosult.
2012. okt. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez azért megnyugtató. Egyébként nem mozgássérült parkolóban állok, hanem rendes helyen.
2012. okt. 16. 12:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!