Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tudok e kártérítést követelni...

Icsobeatrix kérdése:

Tudok e kártérítést követelni a volt munkáltatómon?

Figyelt kérdés
Volt egy munkahelyi letiltásom, a volt munkahelyemen, ami rendnek módja szerint vontak is a fizetésemből, ez tavaly év április június időszaka volt. Én azóta el is feledkeztem az ügyről, mert hát ki lett fizetve, erre most a végrehajtó inkassot küldött a számlámra, felvettem a volt munkáltatómmal a kapcsolatot, aki azzal érvelt hogy valami jogdíj nem került még megfizetésre, de ezt még aznap el is utalta a végrehajtó felé, hiába kértem nem hajlandó nekem erről igazolást adni, azért mert hogy ez ki lett fizetve őt hagyjam békén. utána jártam, igen elérkezett az utalás most már csak arra kell várnom, hogy végrehajtó megkapja az igazolást, a végrehajtást kérő cégtől hogy ki lett fizetve a tartozás. mivel jönnek az ünnepek ebből majd csak jövőhéten lesz akármi is, én meg addig itt vagyok, minuszos számlával, és egy forint nélkül, mivel minden pénzem a számlámon volt. Szeretnék eljárást indítani a volt munkáltatómmal szemben, ha már így el lehetetlenített pláne most járvány időszakban, esetleg mire számíthatok, volt e már valaki hasonló, helyzetben.

#végrehajtás #kártérítés #volt munkáltató
2020. ápr. 9. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a végrehajtó megkapta a pénzt le kell, hogy vegye az inkasszót a számládról, ennek semmi köze ahhoz, hogy a végrehajtást kérő visszaigazolta-e vagy sem, te a végrehajtóval állsz kapcsolatban. Arról nem is beszélve, hogy amit most utalt a munkáltatód az már nem is a végrehajtást kérő pénze volt, hanem a végrehajtó munkadíja. Hívd fel és beszéld meg vele.
2020. ápr. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hol olvastál olyat az írásomban, hogy jelenleg nem dolgozok? dolgozok jelenleg is, de valahol nem tartom fair dolognak a volt munkáltatóm hozzáállásat, amit felém tanúsít, és ha ezt megteszi velem másokkal is megfogja ugyan úgy.
2020. ápr. 9. 13:39
 3/6 A kérdező kommentje:

a második válasz adónak.

probáltam felvenni a kapcsolatot velük, de nem hajlandó velem kommunikálni a volt munkáltató.

ezért szeretném jogi útra terelni az ügyet, mert valahol nem tartom emberségesnek ezt az egészet, hogy az ő felelőtlensége miatt én vagyok ilyen helyzetben, ráadásul pont mostani időkben, és így egy évvel később, derül ki ezaz egész dolog.

2020. ápr. 9. 13:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne a volt munkáltatóddal akard felvenni a kapcsolatot, hanem a végrehajtóval, csak ő tudja az inkasszót levenni a számládról.
2020. ápr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ezekrt a végre hajtókat betíltanám egytől egyig.

Nálam is volt 2 tartozás, amit elsp körben a végrehajtónak adtak, az az egyiknél 4 éven át nem csinált semmit... közben tovább került a helyi önkormányzattól a na v -hoz, akik megkerestek és be is fizettem.

Majd 4 év után, egyből inkaszót nyomot a végrehajtó iroda a számlámra, a teljes összegre...

Majd 9 év után a másikkal is ugyan ez...

úgy hogy még csak tájékoztatót se küldött, csakutána.

Én a területi bróságon indítottam végre hajtó ellen eljárést, mind mulasztás miatt, mind törvényileg elévült vh jogokkal intézkedett.

De ez ikketék köteles, méltányoságból kérheted az elengedését, de ügyvédre is szükséged lessz, hogy ne 4-5 kört fusson mire tartalmilg is megfelel az eljárás kérésed, és hogy pontosan mit is tudaz csinálni az adott esetben.

2020. ápr. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A végrehajtónál tudsz kifogást tenni, írd meg nekik amit itt is leírtál. Ha nem fogadják el peresítve lesz, aztán fizethetik a perköltséget is te meg kérsz kártérítést.
2020. ápr. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!